SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB już w sprzedaży

SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB już w sprzedaży

Wentylatory wysokociśnieniowe SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB z technologią Synergy Cooling są już dostępne w sklepach. Podobnie jak wersja bez podświetlenia. Efekty wizualne zapewnia system adresowalnego podświetlenia LED (ARGB) z możliwością w pełni indywidualnego dostosowania efektów, kolorów i stylu do oczekiwań użytkownika.

Fluctus 120 PWM ARGB znany jest już posiadaczom układu chłodzenia SilentiumPC Fera 5 ARGB. SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB może zostać podłączony do jednego złącza ARGB, a także zsynchronizowany z wieloma innymi produktami SilentiumPC: np. układami chłodzenia, paskami LED Aurora Stripes ARGB, innymi wentylatorami ARGB (np. Stella HP lub Corona HP) czy obudowami Astrum, Armis, Regnum, Signum, Ventum z oznaczeniem ARGB. System podświetlenia może być zsynchronizowany z kompatybilną płytą główną wyposażoną w 3-pinowe złącze ARGB (z wtyczką w systemie 2+1). Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light. Gigabyte RGB Fusion 2.0 (wyłącznie w systemie 2+1 z jednym pustym wyprowadzeniem pomiędzy pinami) na większości płyt głównych tego producenta jest obsługiwany, w pozostałych przypadkach wymaga użycia przejściówki. Inne systemy adresowalnego oświetlenia również są obsługiwane, jeśli kompatybilne z wymienionymi.

Wentylatory wysokociśnieniowe SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB z technologią Synergy Cooling są już dostępne w sklepach.

SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB już w sprzedaży

SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB wyróżnia się specjalnie opracowanymi dziewięcioma łopatkami, co zapewnia wysokie ciśnienie statyczne – tak bardzo potrzebne w przypadku montażu wentylatorów na gęstej chłodnicy zestawu AIO LC. Szeroki zakres obrotów – od 300 (± 100) obr./min do 1800 (± 10%) obr./min – umożliwia użycie tych wentylatorów nie tylko na większych chłodnicach, np. 360 mm, ale też na mniejszych – 240 mm – gdzie zwykle stosuje się wyższą prędkość obrotową. Za kulturę działania wentylatorów Fluctus 120 PWM ARGB odpowiada optymalizacja psychoakustyczna opracowana przez Synergy Cooling (m.in. ząbkowane krawędzie łopatek), która przekłada się na redukcję irytujących tonów, tak by postrzegana głośność była nawet niższa niż wynika to ze wskazań mierników hałasu. Na kulturę działania mają również wpływ gumowe elementy antywibracyjne w rogach wentylatora. Szeroki zakres obrotów wentylatorów Fluctus 120 PWM ARGB – od 300 (±100) obr./min do 1800 (±10%) obr./min – umożliwia ich użycie w różnych scenariuszach użytkowania.

Począwszy od obudów, przez coolery powietrzne, aż po gęste chłodnice systemów chłodzenia cieczą – zależnie od ich wielkości stosuje się różny zakres prędkości obrotowej. Możliwe jest też używanie wentylatorów Fluctus 120 PWM ARGB w trybie półpasywnym. Poniżej 5% wartości PWM rotor całkowicie się zatrzymuje. Ponowne uruchomienie następuje automatycznie po przekroczeniu 10% wypełnienia sygnału PWM. Każdy Fluctus 120 PWM ARGB wyposażony jest w 4-pinowy przewód zasilający wraz z męskim odgałęzieniem umożliwiającym podłączenie kolejnego wentylatora. Dzięki temu można wygodnie wpiąć kilka wentylatorów w jedno gniazdo płyty głównej czy kontrolera. Przewidywana cena Fluctus 120 PWM (SPC317) to 69,90 zł.

Specyfikacja wentylatora SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB:

 • Wymiary: 120×120×25 mm
 • Prędkość obrotowa: 300 (±100) – 1800 (±10%) obr./min.
 • Liczba łopatek wentylatora: 9
 • Kolor ramki: czarny
 • Kolor łopatek: biały
 • Łożysko: FDB (hydrauliczne)
 • Sterowanie: PWM
 • Napięcie: 12 V
 • Napięcie (LED ARGB): 5 V
 • Natężenie: 0,30 A
 • Natężenie (LED ARGB): 0.30 A
 • Wtyczka: 4–pin (z rozdzielaczem)
 • Wtyczka (LED ARGB): 3–pin
 • Żywotność: 100 000 h
 • Gwarancja: 72 miesiące

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB już w sprzedaży

 0