SilentiumPC prezentuje nowe zestawy chłodzenia cieczą z serii Navis Pro

SilentiumPC prezentuje nowe zestawy chłodzenia cieczą z serii Navis Pro

SilentiumPC ujawniło właśnie dwa nowe zamknięte systemy chłodzenia cieczą typu All-In-One Liquid Cooling skierowane do najbardziej wymagających procesorów. Producent chwali się, że te nie tylko zapewniają wyniki niedostępne dla tradycyjnego chłodzenia, ale i są niezwykle proste w montażu i cechują się duża kulturą pracy.

System chłodzenia SilentiumPC Navis składa się z czterech elementów - podstawą jest miedziany blok wodny odbierający ciepło z procesora i przez specjalnie zaprojektowane kanaliki oddający je do przepływającej cieczy. Ruchem cieczy w układzie zajmuje się 9-biegunowa pompa z ceramicznym łożyskiem. Po drugiej stronie znajduje się 120/240-milimetrowa aluminiowa chłodnica, która zapewnia większą pojemność cieplną niż standardowe radiatory chłodzone powietrzem, dzięki czemu Navis Pro nadaje się najlepiej do schłodzenia mocno podkręconych i wysokowydajnych procesorów. Na chłodnicy montowane są wentylatory z serii Sigma HPE, które charakteryzują się specjalnym kształtem łopatek zapewniającym wysokie ciśnienie statyczne, potrzebne do efektywnego owiewania gęsto ułożonych na chłodnicy finów, co powoduje szybkie schładzanie cieczy w układzie. Producent zapewnia, że wyposażone w wytrzymałe łożysko FDB wentylatory działają cicho, a ich prędkość sterowana jest automatycznie za pomocą regulacji PWM.

SilentiumPC Navis 120/240 Pro dostarczany jest z uniwersalnym zestawem montażowym pozwalającym zamontować blok wodny na wszystkich popularnych platformach sprzętowych, jednocześnie pozwalając na montaż dowolnie wysokich pamięci RAM

Wszystkie elementy zestawu połączone są ze sobą elastycznymi wężami z kilkuwarstwowej gumy o długości około 33 centymetrów, co pozwala na wiele możliwości zamontowania chłodnicy, zarówno na przodzie jak i topie/suficie obudowy. Gumowe węże są schowane za gęstym oplotem o podwyższonej odporności na uszkodzenia, co dodatkowo chroni przed wyciekiem cieczy/chłodziwa z układu. SilentiumPC Navis 120/240 Pro dostarczany jest z uniwersalnym zestawem montażowym pozwalającym zamontować blok wodny na wszystkich popularnych platformach sprzętowych, jednocześnie pozwalając na montaż dowolnie wysokich pamięci RAM, co niewątpliwie stanowi plus tego zestawu. Zestawy Navis Pro dostępne są w sklepach od 13 listopada 2017 r. i objęte są 5-letnią gwarancją. Ich ceny to 249 PLN za model Navis 120 Pro i 329 PLN za wariant Navis 240 Pro. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC prezentuje nowe zestawy chłodzenia cieczą z serii Navis Pro

 0