Siri stanie się mądrzejsza. Apple zaczyna gonić ChatGPT i Asystenta Google

Siri stanie się mądrzejsza. Apple zaczyna gonić ChatGPT i Asystenta Google

Wprowadzenie Siri, cyfrowego asystenta firmy Apple, ponad 11 lat temu było ogromnym wydarzeniem, ale od tego czasu system ten nie nadąża za konkurencją. W związku z tym Apple zaczął wreszcie testować nowe rozwiązania, w tym system generowania naturalnych zdań.

W październiku 2011 roku Apple wprowadziło cyfrowego asystenta Siri, co było wówczas niezwykłym osiągnięciem i potwierdzeniem innowacyjności firmy. Niestety dla Apple, od tamtej pory pojawiło się wielu konkurentów, którzy szybciej i skuteczniej rozwijali swoich cyfrowych asystentów. Mimo wprowadzonych ulepszeń, Siri wydaje się już przestarzała, co nie przystoi producentowi premium, jakim jest Apple. Asystent Google , główny rywal Siri, rozwinął się szybko na przestrzeni lat, umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie pełnych informacji odpowiedzi na zapytania, a także dowcipnych i kontekstowych odpowiedzi na niektóre polecenia. Rozwój Siri napotkał wyzwania, ponieważ asystent nie wykorzystuje zaawansowanych algorytmów w żadnej formie i nadal polega na systemie opartym na szablonach.

Siri – asystent głosowy Apple dla iPhone'a, iPada, Maca, HomePoda i Apple TV – może wkrótce otrzymać ogromną aktualizację. Firma z Cupertino podobno pracuje nad nową technologią języka naturalnego dla Siri.

W ostatnich tygodniach pojawiły się nowe systemy wykorzystujące tzw. "sztuczną inteligencję" w całym procesie interakcji z maszyną - od rozpoznawania po zrozumienie i generowanie odpowiedzi. Nowe pogłoski mówią, że Apple testuje nowy system, który ma poprawić możliwości generowania naturalnych odpowiedzi przez cyfrowego asystenta z wykorzystaniem systemów AI, podobnie jak w popularnym modelu GPT. Projekt o kodowej nazwie Bobcat ma początkowo skupić się na systemie tvOS, znajdującym się w Apple TV i HomePod, co sugeruje wersja beta tvOS 16.4. Źródła podają jednak, że wersje beta iOS, iPadOS i macOS również zawierają podobny kod, co wskazuje na możliwe przyszłe wykorzystanie nowego asystenta. 

Chociaż wygląda na to, że Siri ma wreszcie otrzymać znaczące ulepszenia w sposobie, w jaki odpowiada na zapytania użytkowników dzięki sztucznej inteligencji, jest mało prawdopodobne , że Apple wprowadzi zaawansowanego konkurenta ChatGPT w najbliższej przyszłości. Warto również zauważyć, że Apple nie ogłosiło jeszcze oficjalnie żadnych szczegółów dotyczących planów wprowadzenia ulepszonej wersji Siri dla Apple TV, a także innych urządzeń, takich jak iPhone, iPad, Mac i HomePod.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Siri stanie się mądrzejsza. Apple zaczyna gonić ChatGPT i Asystenta Google

 0