Sixa Rivvr pozwoli grać (prawie) bezprzewodowo na HTC Vive i Oculus Rift

Sixa Rivvr pozwoli grać (prawie) bezprzewodowo na HTC Vive i Oculus Rift

HTC Vive i Oculus Rift niewątpliwie oferują duże możliwości jeśli chodzi o Wirtualną Rzeczywistość - jednak ich największą wadą jest konieczność używania kabli. Firma Sixa postanowiła wyjść naprzeciw ludziom potrzebującym więcej swobody w VR i stworzyła specjalne akcesorium.

Rivvr to przekaźnik bezprzewodowy, który przyczepiamy z tyłu głowy i pozwalający na projekcję obrazu z komputera bezpośrednio na headset. Korzystając z urządzenia firmy Sixa redukujemy ilość użytych przewodów do jedynie kabla zasilającego. Bateria ma wystarczyć na 3 godziny zabawy, chociaż można zażyczyć sobie jej rozszerzoną wersję (6h) za 50 dolarów.

Urządzenie obsługuje Wi-Fi w obydwu pasmach - 2,4 GHz oraz 5 GHz. Minusem jego używania jest minimalne opóźnienie - w tym momencie wynosi ono 11 ms, lecz do premiery producent planuje zminimalizować je do 6 ms. Nie wiadomo jaki będzie to miało realny wpływ na doświadczenia płynące z obcowania w środowisku VR.

HTC, Oculus i inne firmy rozważają wprowadzenie nowszych modeli swoich okularów w wersjach bezprzewodowych, choć nie wiadomo kiedy to nastąpi. Rozwiązanie firmy Sixa wydaje się być jedynie tymczasowe, jednak dla entuzjastów tego typu rozrywki może być to interesująca alternatywa. Warto także zaznaczyć, że Sixa pracuje także nad usługą streamingu zawartości VR bezpośrednio do headsetów z pominięciem komputera, jednak jest to dalsza perspektywa.

Rivvr nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży - akcesorium można zarezerwować za 60 dolarów, a całkowity koszt wyniesie 199 bądź 209 dolarów, w zależności czy preferujemy wersję mocowaną do paska, czy przyczepianą z tyłu głowy. Data premiery nie jest jeszcze znana ale w grudniu CEO firmy spodziewał się, że urządzenie trafi do klientów na wiosnę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sixa Rivvr pozwoli grać (prawie) bezprzewodowo na HTC Vive i Oculus Rift

 0