SK Gaming triumfuje na cs_summit

SK Gaming triumfuje na cs_summit

Dzisiejszej nocy mogliśmy oglądać zmagania finałowe w ramach turnieju cs_summit. Całość odbyła się bez większych niespodzianek, a główną nagrodę zgarnął faworyt - SK Gaming.

SK już od samego początku pokazywało świetne przygotowanie i formę, pokonując Team EnVyUs, Cloud9 oraz Gambit Gaming, które mimo to dostało się do finału, poprzez zwycięstwo w drabince przegranych spotykając się ponownie z Brazylijczykami, tym razem walcząc o pierwsze miejsce w turnieju. Mecz odbywał się na zasadzie BO5 (Best Of 5 – rozgrywane do 5 map) jednakże SK Gaming na starcie prowadziło 1:0 z racji zwycięstwa w drabince wygranych. Pojedynek rozpoczął się na mapie Inferno, gdzie zaskakująco dobrze zagrała formacja Gambit - już od początku nabierali dużej przewagi, a rozgrywka zakończyła się wynikiem 16:10, co wyrównało wynik całego spotkania. Drugą mapą był Cache, tym razem SK zafundowało zimny prysznic rywalom, miażdżąc ich 16:2. Trzecia potyczka odbyła się na mapie Train, gdzie po wyrównanym pojedynku udało się wygrać Brazylijczykom z wynikiem 16:13, co doprowadziło do zakończenia całego spotkania z ostateczną punktacją 3:1 dla formacji SK Gaming.
 

Za zwycięstwo na cs_summit SK Gaming zgarnęło 63,750 tys. USD.

Po zakończeniu meczu portal HLTV.org przyznał szczególne wyróżnienie oraz statuetkę za najbardziej wartościowego gracza turnieju dla Marcelocoldzery” Davida. Przez całe wydarzenie właśnie ten zawodnik zapewnił swojej drużynie wiele wygranych potyczek i doprowadził tym samym SK Gaming do finału bez żadnej porażki w całym turnieju. 23-latek zagrał niesamowite spotkania, nieraz pokazując swoje znakomite umiejętności. Marcelo, potrafił wygrywać rundy praktycznie samodzielne, rozbijając formację przeciwnika w dosłownie kilka chwil. Swoje zdeterminowanie, spokój i zaangażowanie pokazał choćby w finałowym starciu na mapie Cache, gdzie w zaledwie 18 rund odnotował na swoim koncie aż 31 zabójstw i jedynie 6 śmierci. Jego szczegółowe statystyki na poszczególnych mapach możecie zobaczyć wyżej na przygotowanej przez serwis HLTV.org infografice.

Klasyfikacja końcowa cs_summit:

1. SK Gaming – 63 750$
2. Gambit Gaming – 33 750$
3. OpTic Gaming – 19 500$
4. Cloud9 – 15 000$
5-6. Ninjas in Pyjamas, Team Liquid – 5250$
7-8. Team EnVyUs, GODSENT – 3750$

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SK Gaming triumfuje na cs_summit

 0