SK hynix miało przygotować specjalny DRAM dla Apple Vision Pro

SK hynix miało przygotować specjalny DRAM dla Apple Vision Pro

Mnogość sensorów w Apple Vision Pro generuje masę danych, które muszą być w odpowiednio krótkim czasie przetworzone. Gigant z Cupertino podobno dogadał się z SK hynix w kwestii specjalnej pamięci DRAM, właśnie na potrzeby swoich gogli.

Apple Vision Pro

Do tej pory zdążyliśmy już poznać całkiem sporo szczegółów w kwestii specyfikacji technicznej gogli Vision Pro. Wiemy chociażby, że rewolucyjny (choć to się jeszcze okaże) produkt od Apple będzie wyposażony w ekran micro-OLED z częstotliwością odświeżania w zakresie 90-96 Hz. Na pokładzie znaleźć mają się także 2 chipy, z czego jeden to procesor M2 znany chociażby z MacBooków. To jemu przypadną takie zadania, jak obsługiwanie systemu visionOS czy generowanie wysokiej jakości grafiki.

Moduł DRAM dla Vision Pro ma posiadać aż 8 razy więcej pinów wejścia oraz wyjścia, co przekłada się na mniejsze opóźnienia.

Apple Vision Pro

Drugi układ, o nazwie R1, dedykowany jest z kolei obsłudze wszystkich danych, które docierają do gogli z zewnątrz. Dokładniej mówiąc, jego zadaniem jest przetwarzanie informacji z kamer, sensorów oraz mikrofonów i dostarczanie na wyświetlacz treści w ciągu milisekund.

Niestandardowy moduł DRAM od SK hynix

Według nowych doniesień, chip R1 wspiera specjalnie zaprojektowana na potrzeby Vision Pro pamięć. Gogle mają być wyposażone w 1 Gb DRAM (nie mylić z GB - gigabajtem). Za jego produkcję odpowiada podobno SK hynix. Moduł DRAM dla Vision Pro ma posiadać aż 8 razy więcej pinów wejścia oraz wyjścia, co przekłada się na mniejsze opóźnienia. Ponadto, do produkcji customowej pamięci wykorzystana miała być technologia o nazwie Fan-Out Wafer Level Packaging, która zapewnia lepszą efektywność energetyczną.

Mówi się, że dzięki niestandardowemu rozwiązaniu, gogle zapewniają dwukrotnie większą prędkość przetwarzania danych. Inżynierowie Apple z pewnością musieli się napocić przy tworzeniu Vision Pro. Z jednej strony, aby zapewnić użytkownikom płynne działanie, konieczna jest solidna moc obliczeniowa. Z drugiej jednak mówimy o urządzeniu z mocno ograniczoną przestrzenią wewnątrz.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SK hynix miało przygotować specjalny DRAM dla Apple Vision Pro

 0