SK Hynix udostępnia 4 GB moduły pamięci HBM2 dla AMD Vega

SK Hynix udostępnia 4 GB moduły pamięci HBM2 dla AMD Vega

SK Hynix to główny producent i dostawca szybkich pamięci HBM (High Bandwidth Memory) dla AMD. W oficjalnym dokumencie firma poinformowała właśnie o wprowadzeniu nowych modułów, które mają być użyte w kartach graficznych AMD Vega.

SK Hynix to firma, która zajmuje się produkcją modułów pamięci. W portfolio marki można znaleźć między innymi kości GDDR5 do kart graficznych lub zwykłe DDR do pamięci RAM. Nowością w ofercie są moduły HMB2, czyli High Bandwidth Memory. To szybkie pamięci, które mają być wykorzystywane w przyszłych kartach graficznych.

Nowe moduły mają trafić przede wszystkim do AMD, gdzie zostaną wykorzystane do produkcji kart graficznych Vega. Każdy moduł ma 4 GB pojemności, co oznacza, że „czerwoni” będą musieli użyć co najmniej dwóch kości. Mniej niż 8 GB pamięci nie wchodzi w grę w przypadku high-endowego modelu, jakim ma być właśnie Vega.

Nowe kości, oznaczone jako SK Hynix H5VR32ESM4H-H1K będą bezpośrednio zintegrowane z Vega10 multi-chip module (MCM). Na każdym pinie osiąganą dzięki temu przepustowość na poziomie 1,6 Gb/s. To z kolei pozwoli całemu modułowi na uzyskanie przepustowości 204,8 Gb/s. Jeśli do AMD Vega rzeczywiście trafią dwie kości HBM2 4 GB, to przełoży się to na 409,6 GB/s przepustowości całej pamięci w nowych kart graficznych. 

SK Hynix HBM2

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: SK Hynix udostępnia 4 GB moduły pamięci HBM2 dla AMD Vega

 0