Składane smartfony cieszą się niemałą popularnością

Składane smartfony cieszą się niemałą popularnością

Składane smartfony cieszą się coraz większą popularnością, co potwierdzają statystyki firmy Counterpoint, według których w trzecim kwartale 2020 roku na rynek trafiło łącznie 2,8 mln tych urządzeń, z kolei 73 procent stanowiły produkty Samsunga. Jeżeli chodzi o konkretne regiony, to Europa odpowiadała za 29 procent dostaw, tuż za nią znalazła się Korea Południowa - 26 procent, z kolei na kolejnym miejscu Chiny - 25 procent. Oczekuje się, że w 2022 roku w sprzedaży pojawi się 17 milionów składanych smartfonów, czyli przeszło sześć razy więcej niż teraz. Oczywiście to czy rzeczona prognoza znajdzie swe pokrycie w rzeczywistości w niemałym stopniu zależy od ceny tego rodzaju sprzętu, za którego niestety aktualnie trzeba zapłacić dość sporo pieniędzy. Oczywiście ważną kwestią pozostają też materiały, z jakich wykonano smartfony, ponieważ pierwsza generacja Galaxy Z Fold cierpiała na różne problemy, a i same wyświetlacze nie należały do szczególnie odpornych nawet na drobne zarysowania.

Składane smartfony cieszą się coraz większą popularnością, co potwierdzają statystyki firmy Counterpoint, według których w trzecim kwartale 2020 roku na rynek trafiło łącznie 2,8 mln tych urządzeń.

Składane smartfony cieszą się niemałą popularnością

W przypadku składanych smartfonów niezwykle aktywny jest Samsung, bowiem wypuścił on model Galaxy Z Flip, a następnie Galaxy Z Fold 2. Huawei również nie próżnuje i posiada w ofercie np. Mate Xs. Wyróżniającą się propozycją jest także Motorola Razr, która wyglądem nawiązuje do popularnych niegdyś telefonów z klapką i niejako pokazuje kierunek, w jakim mogłyby podążyć składane smartfony. Warto wspomnieć, że Samsung ma już pracować nad następną odsłoną swojej składanej serii, która trafi do sklepów w przyszłym roku. Galaxy Z Fold 3 może otrzymać prawie całkowicie bezramkowy ekran pozbawiony wcięcia czy dziurki na aparat do selfie (najpewniej znalazłby się on pod wyświetlaczem lub w wysuwanym elemencie smartfona).

To jednak nie wszystko, gdyż opublikowane jakiś czas temu obrazki sugerowały, że Samsung rozważa opracowanie nowych typów składanych urządzeń. Mowa o smartfonie składanym na trzy części posiadającego wysuwaną klawiaturę. Następny projekt zawiera wyświetlacz zwijany do specjalnego cylindra i chociaż sprzęt byłby dość delikatny, to zapewniłby dużą kompaktowość. Swój składany smartfon chce mieć także Xiaomi. Firma we wrześniu zgłosiła patent w Biurze Własności Intelektualnej urządzenie z dwoma wyświetlaczami - wewnętrznym oraz zewnętrznym, oraz wysuwaną podwójną kamerę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składane smartfony cieszą się niemałą popularnością

 0