Składane urządzenie Microsoftu ma pojawić się w 2020 roku

Składane urządzenie Microsoftu ma pojawić się w 2020 roku

W ciągu minionych miesięcy wiele spekulowano odnośnie składanego urządzenia Microsoftu, który chce podążyć za Samsungiem oraz Huawei i rozpocząć działalność na w tym nowym segmecie rynku mobilnego. Niektóre źródła wskazywały, iż amerykański gigant miał zaprezentować swój prototyp ściśle wybranej grupie osób. Natomiast teraz nowy raport Forbesa powołującego się na IHS Markit ujawnił następne informacje o składanym produkcie Microsoftu. Jesli chodzi o wyświetlacze, sprzęt podobno będzie wyposażony w dwa 9-calowe ekrany o proporcjach 4:3. Mówi się też, że jego sercem jest wykonany w 10 nm litografii procesor Intel Lakefield, a dodatkowo zagwarantuje on wsparcie dla technologii 5G. Równie kluczowy okazuje się jednak kolejny szczegół. Otóż urządzenie Microsoftu umożliwi jego właścicielom odpalanie aplikacji dedykowanych Androidowi.

Według nowych informacji składane urządzenie Microsoftu ma zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku i wesprzeć aplikacje Androida.

Składane urządzenie Microsoftu ma pojawić się w 2020 roku

Co ważne komputer nie będzie wyposażony w system Google tylko Windowsa, zaś idea aplikacji działających na oprogramowaniu twórców okienek nie jest zupełnie świeża. Kiedy urządzenie trafiłoby na rynek? Tego dokładnie nie wiemy, aczkolwiek opierając się na źródłach pochodzących zarówno od Forbes, jak i Windows Central możemy przypuszczać, że będzie to pierwsza połowa przyszłego roku. Wizja składanego komputera Microsoftu, a szczególnie obsługa programów dostępnych na Androidzie wydaje się nader ciekawa, chociaż przedsiębiorstwo z Redmond nie jest jedynym pracującym nad takim rozwiązaniem, ponieważ jakiś czas temu swój sprzęt zaprezentowało Lenovo.

Działający pod kontrolą Windows 10 reprezentant serii ThinkPad posiada 13,3-calowy panel OLED o rozdzielczości 2K i w założeniu da się go złożyć do rozmiaru książki. Podobnie jak produkt Microsoftu w jego wnętrzu znajdziemy CPU od Intela, a na zewnątrz dwa porty USB typu C, kamerę, klawiaturę Bluetooth czy rysik. Komputer zadebiutuje w 2020 roku. Jak więc widzimy szykuje się prawdziwy zalew składanego sprzętu także w segmencie smartfonów. Pomimo iż wciąż nie znamy oficjalnej daty debiutu Samsunga Galaxy Fold to jego producent przyznał niedawno, że jest gotów do jego wydania, więc lipcowa data nie wydaje się tak zupełnie nierealna. Natomiast za niespełna trzy miesiące w sklepach znajdziemy Huawei Mate X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składane urządzenie Microsoftu ma pojawić się w 2020 roku

 0