Składany Galaxy Z Flip zaprezentowany przez Samsunga podczas gali Oscarów

Składany Galaxy Z Flip zaprezentowany przez Samsunga podczas gali Oscarów

Po tygodniach przecieków i nieoficjalnych doniesień na temat nowego składanego smartfona Samsunga, ten w końcu sam zdecydował się zaprezentować urządzenie i to jeszcze przed jego oficjalną zapowiedzią. W tym celu koreański gigant wykorzystał najgłośniejsze medialne wydarzenie minionego weekendu, czyli galę rozdania Oscarów, podczas której wyemitowano krótki, trzydziestosekundowy zwiastun Galaxy Z Flip, co było o tyle zaskakująco, że oficjalna premiera tego składanego telefonu odbędzie się najprawdopodobniej dopiero jutro, 11 lutego, podczas konferencji Galaxy Unpacked. Podczas tego wydarzenia poznamy także nowe modele z flagowej serii Galaxy S20, ale biorąc pod uwagę liczbę dotychczasowych przecieków na temat tych produktów, nie wiemy, czy Samsung będzie w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć w czasie swojej imprezy.

Reklama pokazana w trakcie ceremonii wręczenia Oscarów, ta potwierdza wiele szczegółów, które pojawiały się w przeciekach.

Wracając do samej reklamy pokazanej w trakcie ceremonii wręczenia Oscarów (do obejrzenia powyżej), ta potwierdza wiele szczegółów, które pojawiały się w przeciekach, w tym także materiałach wideo, takich jak ten poniżej. I tak, telefon będzie składać się wertykalnie, podobnie jak nowa Motorola Razr i posiadać będzie wyświetlacz wspomagający na tylnym panelu, który będzie pokazywał kto do nas dzwoni. Co więcej, możliwe będzie nawet odebranie połączenia przy zamkniętym smartfonie. Reklama pokazuje także, że sprzęt można będzie położyć w pozycji z ekranem otwartym do 90 stopni, co może przydać się do wideoczatów bez konieczności trzymania urządzenia w dłoni. Dużym plusem ma być także kompaktowość Galaxy Z Flip po jego złożeniu, dzięki czemu bez większych problemów powinien zmieścić się w kieszeni.    

Przecieki ujawniają także szczegóły specyfikacji Galaxy Z Flip, aczkolwiek wciąż pozostaje tu kilka niewiadomych. Wygląda jednak na to, że sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 855 lub też jego szybsza wersja Snapdragon 855+, co jest lekko rozczarowujące, ponieważ w 2020 roku po high-endowej słuchawce oczekiwać można było już Snapdragona 865, który zresztą napędzać ma serię Galaxy S20 (przynajmniej na niektórych rynkach). SoC wspomagany ma być przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dane. Jeśli zaś chodzi o baterię, to jej pojemność raczej będzie dość skromna, gdyż wynosić ma 3300 mAh. Wiadomo również o dwóch głównych aparatach. Cena Galaxy Z Flip kształtować powinna się na poziomie ok. 1500 EUR, a telefon może trafić do sprzedaży już 14 lutego, czyli idealnie, by sprawić go ukochanej osobie na walentynki.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany Galaxy Z Flip zaprezentowany przez Samsunga podczas gali Oscarów

 0