Składany iPad - nowe doniesienia wskazują, kiedy może zadebiutować i z czego będzie zbudowany

Składany iPad - nowe doniesienia wskazują, kiedy może zadebiutować i z czego będzie zbudowany

Jeden z bardziej rozpoznawalnych analityków, Ming-Chi Kuo, udostępnił tweeta, w który zdradził kilka szczegółów na temat składanego tabletu od Apple. Urządzenie ma być wyposażone w podpórkę wykonaną z włókna węglowego. Analityk dodał również, że w ciągu najbliższych 9-12 miesięcy, firma z Cupertino nie przedstawi żadnego nowego iPad'a. Składana wersja może pojawić się w przyszłym roku.

Na rynku składanych smartfonów dominującą pozycję obejmuje aktualnie Samsung. Wygląda na to, że Koreańczycy mogą w przyszłości rywalizować o pozycję lidera z Apple. Zanim jednak firma z Cupertino wypuści pierwszego składanego iPhone'a, na rynku zadebiutuje składany iPad. Urządzenie wciąż jest owiane tajemnicą, jednak  analityk Ming-Chi Kuo zdradził kilka znanych mu szczegółów. Według niego, Apple pracuje nad kompletnie nowym składanym iPad'em. Dodał również, że tablet będzie wyposażony w podpórkę wykonaną z włókna węglowego. Dzięki wykorzystaniu tego materiału podpórka będzie nie tylko lżejsza, ale także bardziej wytrzymała. Według Kuo, w ciągu najbliższych 9-12 miesięcy nie będzie premiery żadnego nowego iPad'a.

Analityk twierdzi jednak, że Apple wypuści swój składany tablet już w przyszłym roku.

Analityk twierdzi jednak, że Apple wypuści swój składany tablet już w przyszłym roku. Niestety nie wspomniał, kiedy dokładnie mogłaby odbyć się jego premiera. Autor spodziewa się również spadku dostaw iPad'a o 10-15% rok do roku w 2023. Składana wersja miałaby potencjalnie zwiększyć sprzedaż w przyszłości. Kuo informuje również, że masowa produkcja kolejnej odsłony iPad'a mini powinna rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zastanawiające jest to, jakiego mechanizmu użyje Apple do produkcji składanego tabletu. Firma słynie z wysokiej jakości i długowieczności swoich produktów, a więc nie ma miejsca na niesprawdzone rozwiązania. Sprzęt tej klasy powinien cechować się nienaganną pracą przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej odporności na wieloletnią eksploatację. Zaprojektowanie odpowiedniego mechanizmu to z pewnością nie lada wyzwanie dla inżynierów Apple.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany iPad - nowe doniesienia wskazują, kiedy może zadebiutować i z czego będzie zbudowany

 0