Składany iPad od Apple może zadebiutować już w przyszłym roku

Składany iPad od Apple może zadebiutować już w przyszłym roku

Według analityka specjalizującego się w Apple, gigant z Cupertino może szykować się do wypuszczenia składanego iPada już w przyszłym roku. „Jestem przekonany o premierze składanego iPada w 2024 roku i spodziewam się, że ten nowy model zwiększy sprzedaż i poprawi asortyment produktów” – napisał na Twitterze Ming-Chi Kuo. Specjalista uważa, że dołączy do niego nowy iPad Mini, który ma wejść do masowej produkcji na początku 2024 roku.

Kuo nie podał wielu nowych szczegółów na temat składanego iPada, ale powiedział, że będzie on wyposażony w podpórkę „z włókna węglowego” wyprodukowaną przez chińskiego producenta komponentów Anjie Technology.

Według analityka specjalizującego się w Apple, gigant z Cupertino może szykować się do wypuszczenia składanego iPada już w przyszłym roku.

Data premiery w 2024 r. jest o tyle zaskakująca, że ostatnie plotki na ten temat, które pochodzą od analityka Display Supply Chain Consultant, Rossa Younga, mówiły o 20-calowym składanym modelu z premierą do 2026 roku. Mark Gurman z Bloomberga poinformował później, że Apple bada dwuekranowy składany tablet i dodał, że dolna połowa wyświetlacza będzie służyć jako wirtualna klawiatura, gdy urządzenie jest używane w stylu MacBooka. Gurman nie podał dokładnej daty premiery, ale dodał, że składany iPad od Apple może zostać wydany „w drugiej części dekady”.

Warto więc podchodzić do informacji Kuo z dystansem, tym bardziej że dwa lata temu przewidywał, iż składany iPhone może zostać wydany w 2023 roku. Biorąc pod uwagę brak nowych plotek o składanym smartfonie Apple w ostatnim czasie, trudno sobie wyobrazić jego premierę w 2023 roku, jak wcześniej sugerował analityk.

W najbliższej przyszłości Kuo przewiduje spadek dostaw iPada o 10-15 procent rok do roku w 2023 r. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost sprzedaży, jaki odnotowała większość firm zajmujących się technologią konsumencką podczas pandemii Covid-19 oraz spadki, których wielu doświadczyło ostatnio, słabsza sprzedaż tabletów w tym roku nie byłby większym zaskoczeniem.

Wreszcie Kuo spodziewa się, że kolejnym iPadem, który wypuści Apple, będzie iPad Mini. Uważa, że ​​nowy model wejdzie do produkcji w pierwszym kwartale 2024 roku, po ostatnim odświeżeniu w 2021 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany iPad od Apple może zadebiutować już w przyszłym roku

 0