Składany Samsung Galaxy Fold oficjalnie. Tak wygląda przyszłość smartfonów

Składany Samsung Galaxy Fold oficjalnie. Tak wygląda przyszłość smartfonów

Konferencja ujawniająca nowe flagowe modele Samsunga co roku wzbudza wiele emocji i trudno się temu dziwić, bo mówimy przecież o największym producencie smartfonów na świecie. Co przyniosło Galaxy Unpacked 2019? Oczywiście Galaxy S10 i to w kilku wariantach, ale nie da się ukryć, że wszyscy wypatrywali raczej pierwszego składanego smartfona firmy, czyli Galaxy F, który ma szansę wyznaczyć trendy dla urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami. I to właśnie on został zaprezentowany przez producenta w pierwszej kolejności i w końcu poznaliśmy jego oficjalną nazwę, a mianowicie Galaxy Fold. Ten w swojej złożonej formie może się pochwalić kompaktowym 4,6-calowym panelem o rozdzielczości 1960 x 840 pikseli, który po rozłożeniu przyjmuje imponujący rozmiar 7,3 cali (rozdzielczość 2152 x 1536 pikseli) - Samsung zapewnia też, że zastosowany mechanizm pozwala na setki tysięcy złożeń i rozłożeń, bez ryzyka uszkodzenia, a do tego jest kompletnie niewidoczny.

Galaxy Fold w swojej złożonej formie może się pochwalić kompaktowym 4.6-calowym panelem, który po rozłożeniu przyjmuje imponujący rozmiar 7.3.cali

Do wyboru będą 4 wersje kolorystyczne z odpowiednio dopasowanym kolorystycznie zawiasem. Po otwarciu urządzenia zapewnia dużą powierzchnię roboczą z możliwością zaawansowanego multitaskingu, nawet do 3 aplikacji jednocześnie. Co więcej, urządzenie pozwala na płynne przełączanie się między ekranami, wystarczy otworzyć smartfon, żeby uzyskać dostęp do oglądanej zawartości na większym panelu i widać, że Samsung mocno przyłożył się, żeby dopracować to software’owo, bo całość działa świetnie. Płynność działania Galaxy Fold zapewniać mają procesor produkowany w 7 nm procesie technologicznym (najprawdopodobniej Snapdragon 855), 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej na dane typu UFS 3.0 (eUFS). Co więcej, urządzenie zasilać będą dwie baterie o łącznej pojemności 4380 mAh. Jeżeli zaś chodzi o aparaty, to producent zapewnia aż sześć - 3 z tyłu, 2 po rozłożeniu i 1 z przodu. Sprzedaż rusza już 26 kwietnia, ale cena jest iście luksusowa, bo zaczyna się od… 1980 USD (dostępne będą wersje 5G i LTE), ale gratis otrzymamy bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds w nowej wersji. Telefon trafi do Europy 3 maja i kosztować ma na Starym Kontynencie 2000 EUR. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany Samsung Galaxy Fold oficjalnie. Tak wygląda przyszłość smartfonów

 0