Składany smartfon Huawei Mate V zaprezentowany na renderach

Składany smartfon Huawei Mate V zaprezentowany na renderach

Do sieci trafiły obrazki prezentujące składanego smartfona Huawei Mate V. Pierwotnie urządzenie pojawiło się na szkicach koncepcyjnych ze zgłoszenia patentowego i to właśnie na ich podstawie opracowano jego rendery. Propozycja chińskiego giganta jest koncepcyjnie zbliżona do Samsunga Galaxy Z Flip, ale nie brakuje pewnych różnic. Po pierwsze zewnętrzny wyświetlacz w przypadku Mate V jest większy i najpewniej zestaw czterech aparatów z czujnikiem ToF oraz diodą doświetlającą będzie lepszy od kamer zastosowanych w Galaxy Z Flip. Przedni ekran zawiera niemałych rozmiarów wcięcie przeznaczone na przednią kamerkę. Same szkice sugerują, iż telefon będzie otwierał się do formy całkowicie wyprostowanej (kąt 180 stopni), z kolei zawias pozostanie niewidoczny dla użytkownika. Oczywiście są to jedyne nieoficjalne rendery, więc finalny wygląd smartfona nie musi się z nimi zgadzać.

Do sieci trafiły rendery prezentujące składanego Huawei Mate V.

Składany smartfon Huawei Mate V zaprezentowany na renderach

Mate V ma być kolejną składaną propozycją od Huawei, który najwyraźniej dostrzegł potencjał drzemiący w rozwiązaniu zaproponowanym przez Motorolę Razr i swego rodzaju powrocie do przeszłości. Niestety nie wiemy, kiedy sprzęt trafiłby do sprzedaży, ale mogłoby to zbiec się wraz z nadejściem Mate X2. W przypadku tego modelu producent zgodnie z przeciekami umieści wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz, natomiast z przodu znajdują się dwa aparaty do selfie zaś z tyłu poczwórna kamera. Obudowa posiada zaokrąglone rogi, a więc oryginalniejsze od prostokątnego Mate X. Kluczową sprawą pozostaje nie tylko wielka niewiadoma w postaci specyfikacji technicznej Mate V, ale też jego cena, która zapewne będzie wysoka podobnie jak pozostałych tego rodzaju urządzeń.

Składany smartfon Huawei Mate V zaprezentowany na renderach

Mimo wszystko wartość składanego smartfona nie jest przeszkodą w odniesieniu sukcesu. Według danych z początku 2020 roku Mate X każdego miesiąca dostarczano do klientów po 100 tysięcy egzemplarzy co dwa miesiące po debiucie dało 200 tysięcy egzemplarzy. Składany smartfon przegrywał wówczas jednak z konkurencyjnym Samsungiem Galaxy Fold, którego po debiucie kupiło od 400 do 500 tysięcy ludzi. Przy okazji należy mieć również na uwadze fakt, iż są to raczkujące na rynku urządzenia, które poważniejsze sukcesy mogą odnosić dopiero za kilka lat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany smartfon Huawei Mate V zaprezentowany na renderach

 0