Składany smartfon Lenovo zaprezentowany na wideo

Składany smartfon Lenovo zaprezentowany na wideo

Smartfony to urządzenia, które ulegają stałemu rozwojowi. Jakiś czas temu pojawiła się koncepcja składanej wersji tego popularnego urządzenia, a pierwszą firmą mającą wprowadzić do sprzedaży takowy model miał być Samsung. Firma otwarcie przyznała, że pracuje nad takim smartfonem, a konkretów powinniśmy oczekiwać jeszcze w tym roku. Jednak to nie jedyny producent ostrzący sobie zęby na ów segment sprzętu, bo kolejnym jest Lenovo. Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się kilka miesięcy temu, lecz dopiero teraz na Twitterze zaprezentowano pierwszy materiał wideo ukazujący telefon w akcji. Możemy tym samym zobaczyć, jak w praktyce wygląda wizja składania urządzenia, bo właśnie wspomniany element ciekawił wszystkich najbardziej.

Na trwającym około 10 sekund materiale wideo możemy zobaczyć, jak miałby wyglądać składany smartfon według wizji Lenovo.

Składany smartfon Lenovo zaprezentowany na wideo

Jak widzimy całość oparto na koncepcji podłużnego składanego ekranu, co nie powinno dziwić, ponieważ ciężko wymyślić tutaj coś iście rewolucyjnego. Chociaż jak wynika z wielu pojawiających się w internecie głosów, Samsung opracowuje coś bardziej interesującego, a dokładniej rozkładane urządzenie z giętkim 7-calowym wyświetlaczem. Nie zabraknie także dodatkowego ekranu, który będzie wyświetlać dane nawet po złożeniu smartfona. Warto podkreślić, że Lenovo ma już doświadczenie z podobnym sprzętem i w przeszłości prezentowało Folio, czyli tablet, który możemy złożyć na pół i używać jak zwykły telefon. Rozwiązanie to kryło specjalny zawias wewnątrz ekranu i po złożeniu z 7.8 cala robiło się 5.5 cala, a całość działała pod kontrolą Androida.

Składane urządzenie nie jest więc dla Lenovo kompletnie świeżym terenem, niestety specyfikacja, cena czy termin premiery pozostają wielką niewiadomą. Musimy też mieć świadomość, iż uznany producent może finalnie zrezygnować z rozwoju tego smartfona, choć wydaje się to mało prawdopodobne, zważywszy na fakt, że tego rodzaju sprzęt cieszy się rosnącym zainteresowaniem społeczności - mało tego, przez wielu uważany jest za technologiczną przyszłość. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale telefon tego rodzaju z pewnością przyda się w przypadku bardzo dużych ekranów, a jak wiemy producenci prześcigają się obecnie w projektowaniu coraz większych wyświetlaczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany smartfon Lenovo zaprezentowany na wideo

 0