Składany smartfon Oppo będzie posiadać trzy wysuwane aparaty?

Składany smartfon Oppo będzie posiadać trzy wysuwane aparaty?

W tym roku kilku producentów, z Samsungiem na czele, zamierza zawojować rynek, wypuszczając składane smartfony. Do tego grona postanowiło dołączyć również nieco mniejsze, ale niezwykle popularne na chińskim rynku Oppo. Co prawda firma już w zeszłym roku zgłosiła kilka patentów odnośnie designu wspomnianego urządzenia, lecz dopiero teraz uzyskano stosowne dokumenty, z których możemy dowiedzieć się ciekawych informacji. Wynika z nich, że Oppo chce stworzyć składany telefon z trzema wysuwanymi aparatami, a więc rozwiązanie zbliżone do tego, co opracował m.in. ASUS. Ponadto smartfon dostanie umieszczony na środku specjalny zawias, a ekran - w przeciwieństwie do wyświetlacza w Samsung Galaxy F - nie będzie widoczny na zewnątrz i nie złożymy go do środka.

Oppo zamierza stworzyć składany smartfon wyposażony w trzy wysuwane obiektywy.

Składany smartfon Oppo będzie posiadać trzy wysuwane aparaty?

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to obecnie jest ona owiana tajemnicą. Wiemy jednak, że telefon dostanie popularne elementy, np. gniazdo słuchawkowe 3,5 mm czy wejście USB typu C. Co ciekawe, z tyłu telefonu nie widzimy czytnika linii papilarnych, więc albo producent umieści go w innym miejscu, albo zdecyduje się na czytnik zintegrowany z ekranem. Kiedy dokładnie składany smartfon mógłby zostać zaprezentowany? Większość źródeł wskazuje, że będą to targi MWC 2019, które odbędą się pod koniec lutego. Mówi się, iż ten przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców sprzęt może zyskać szczególną popularność także u zwykłych użytkowników i rozpocząć trend na składane smartfony.

Czy tak rzeczywiście się stanie? Trudno ocenić, ale z pewnością projekty te wymagają szczegółowego dopracowania, bo już pojawiają się głosy o problemach choćby Samsunga Galaxy F. Osoby mające okazję zapoznać się ze wspomnianym urządzeniem na tegorocznych targach CES, przyznały, że najnowsza propozycja południowokoreańskiego giganta cierpi na różnego rodzaju wypaczenia wyświetlacza objawiające się po jego wielokrotnym złożeniu. Innym aspektem decydującym o potencjalnym sukcesie składanych telefonów jest też ich cena, a niestety w tym przypadku większość producentów zdecyduje się najpewniej na konkretne wywindowanie jej w górę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany smartfon Oppo będzie posiadać trzy wysuwane aparaty?

 0