Składany smartfon Xiaomi na nowym wideo. Lepszy od Galaxy Fold i Mate X?

Składany smartfon Xiaomi na nowym wideo. Lepszy od Galaxy Fold i Mate X?

Wciąż czekamy na rynkową premierę pierwszych składanych smartfonów od Samsunga (Galaxy Fold) oraz Huawei (Mate X), które z jednej strony budzą ogromne zainteresowanie, ze względu na swoje innowacyjne podejście do tematu, ale z drugiej i obawy o typowe problemy wieku dziecięcego nowej technologii (np. powstawanie wyraźnej zmarszczki w miejscu zagięcia ekranu). Spodziewaliśmy się, że po prezentacji tych urządzeń nastąpi wysyp zapowiedzi kolejnych tego typu telefonów, jednak najwyraźniej inni producenci postanowili nieco odczekać i przyjrzeć się, jak poradzą sobie produkty konkurentów. Wiadomo jednak, że swój składany smartfon szykuje także Xiaomi, które opublikowało w sieci kolejny krótki filmik prezentujący prototyp w akcji i trzeba przyznać, że ten zapowiada się niezwykle ciekawie, stawiając na jeszcze inne podejście do tematu niż konkurenci.

Xiaomi opublikowało w sieci kolejny krótki filmik prezentujący prototyp w akcji i trzeba przyznać, że ten zapowiada się niezwykle ciekawie.

Materiał wideo początkowo ukazuje urządzenie w trybie tabletowym, czyli po całkowitym rozłożeniu, gdzie użytkownik korzysta z gestu wstecz, który wydaje się tu niezwykle praktyczny. Następnie sprzęt zostaje złożony do trybu telefonu, co odbywa się poprzez zagięcie na spód obu jego boków, przez co front pozostaje wyraźnie zagięty na krawędziach. Podobnie jak ma to np. miejsce w Galaxy Fold od Samsunga, interfejs momentalnie reaguje na zmianę trybu użytkowania, płynnie i szybko przystosowując się do odmiennej formy użytkowania. Warto dodać, że w trybie tabletowym otrzymujemy tu ekran o proporcjach 4:3 i choć nie znamy jego rozmiaru, to z jednej strony wydaje się on całkiem spory, z drugiej zaś cienkie ramki sprawiają, że całe urządzenie zachowuje relatywnie kompaktowy rozmiar. Wygląda jednak na to, że na ekranie, tak jak u konkurencji, widać jednak miejsca zagięcia, ale może Xiaomi uda się wyeliminować tę przypadłość w finalnej wersji produktu.

Warto wspomnieć, że chiński producent opracował elastyczny wyświetlacz wykorzystywany w swoim składanym smartfonie wraz z firmą Visionox, a także przystosował interfejs MIUI do potrzeb tego telefonu. Jego premiera spodziewana jest w drugim kwartale bieżącego roku, co oznacza okres pomiędzy kwietniem a czerwcem. Jeśli zaś chodzi o cenę, to choć nie znamy szczegółów, przecieki wskazują, że będzie ona wynosić praktycznie połowę tego, co trzeba zapłacić za Samsung Galaxy Fold, który na europejskim rynku wyceniono na aż 2000 EUR. Poza tym spodziewać można się tu typowo high-endowej specyfikacji z procesorem Snapdragon i pokaźną ilością pamięci RAM, aczkolwiek to tylko spekulacje i poczekajmy lepiej do oficjalnej prezentacji urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany smartfon Xiaomi na nowym wideo. Lepszy od Galaxy Fold i Mate X?

 0