Sklep Epic dalej będzie przyjmować gry na wyłączność, nawet te ze Steam

Sklep Epic dalej będzie przyjmować gry na wyłączność, nawet te ze Steam

Tim Sweeney oświadczył, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom o odchodzeniu od przejmowania gier na wyłączność, firma wciąż będzie podpisywała takie warunki z nowymi tytułami. W serii wpisów na Twitterze, CEO Epic Games powiedział, że jest wciąż otwarty na nowe propozycje ekskluzywnych tytułów, pomimo niezadowolenia społeczności. Decyzję swoją argumentuje, że przecież nie może odmawiać twórcom, którzy sami proponują taki układ. Sweeney został poproszony o wyjaśnienie sytuacji związanej z grą Observation, która będzie kolejnym tytułem na wyłączność Epic Store pomimo wcześniejszych planów wydania jej również na Steam. Działanie to jest całkowicie sprzeczne z komentarzem szefa Epic Games Store.  Steve Allison stwierdził, że firma nie chce powtarzać błędów związanych z wyłącznością Metro Exodus.

"Decyzje o wyłączności nie należą do nas, ale do deweloperów i wydawców" - twierdzi szef Epic.

Sweeney przyznał, że przeprowadzono wiele dyskusji od czasu Game Developers Conference, postanowiono jednak, że "Epic będzie otwarte na kontynuację podpisywania umów na wyłączność z deweloperami i wydawcami, pomimo ich wcześniejszych planów wydawniczych, albo ogłoszeń o premierze na Steam". Odnosi się to bezpośrednio do słów szefa sklepu, wypowiedzianych podczas GDC. Zapytany o zmianę stanowiska, CEO Epic stwierdził, że Allison wywołał swoimi słowami dalszą dyskusję w Epic. Rozmowy te doprowadziły do "uświadomienia sobie, że takie decyzje o wyłączności nie należą do nas, ale do deweloperów i wydawców". Mając to na uwadze "Epic nie może powiedzieć im 'nie', bo Steam poczynił już przygotowania i wydał zapowiedzi".

Warto podkreślić, że komentarze Allisona nie miały sugerować, że Epic całkowicie odetnie się od gier na wyłączność, ale będzie ich mniej i na krótszy okres czasu. Metro Exodus zostało przeniesione do Epic zaledwie na kilka tygodni przed premierą i szef sklepu chce w przyszłości uniknąć tak gwałtownych decyzji. W najbliższym czasie na platformę Epic trafią jednak kolejne hity, które nie pojawią się w dniu premiery na Steam. Anno 1800 zostanie opublikowane w przyszłym miesiącu, a teraz ujawniono, że również Borderlands 3 otrzyma wyłączność na 6 miesięcy. Warto dodać, że decyzji tej sprzeciwia się Gearbox - deweloper gry, a umowę z Epic podpisał wydawca 2K.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sklep Epic dalej będzie przyjmować gry na wyłączność, nawet te ze Steam

 0