Sklep Epic Games pojawi się w App Store

Sklep Epic Games pojawi się w App Store

Konflikt Epic Games z Apple trwa od lat, w konsekwencji na próżno szukać w App Store gier czy aplikacji studia. Firmy jednak w końcu miały się ze sobą dogadać.

Epic Games od dawna próbuje sforsować mur Apple. Wszystko zaczęło się od sprzeciwu wobec polityki Apple i Google pobierających duży procent od każdej transakcji w ich sklepach. Doprowadziło to do wycofania Fortnite z App Store i Play Store. Teraz Epic dostał zielone światło od producenta z Cupertino na udostępnienie swojego sklepu z grami oraz aplikacji m.in. na iPhone'ach. Oznacza to, iż nie ma przeciwwskazań, żeby twórcy Fortnite sprzedawali swoje produkty w App Store w Europie.

Apple dało zielone światło na udostępnienie sklepu Epic Games w App Store.

Trzeba tu zaznaczyć, że Apple dało zielone światło Epic Games tylko na rynku europejskim. Epic ogłosiła na początku tego roku, że planuje przywrócić zarówno sklep z grami, jak battle royala Fortnite, z powrotem na system iOS w Europie. Jednak zgoda nie była taka oczywista, ponieważ Apple dwukrotnie odrzucało weryfikację deweloperów.

Gigant wyraził opinię, że sklep autorów Fortnite za bardzo przypomina App Store. Chodziło np. o przycisk instalacyjny zbyt podobny do przycisku pobierz z platformy Apple. Epic odpierał zarzuty i twierdził, że stosował uniwersalne wzornictwo. Firmy postanowiły wypracować jakiś kompromis, co się ostatecznie powiodło.

Pozytywna decyzja Apple ma mieć związek z postępowaniem, jakie wszczęła przeciwko gigantowi Komisja Europejska, która uważa, iż doszło do naruszenia ustawy o rynkach cyfrowych. Brak dalszego respektowania DMA mógł skutkować zapłaceniem ogromnej kary finansowej.

Co istotne Epic Games nadal będzie płacił Apple, ponieważ istnieje podstawowa opłata technologiczna tak znienawidzona przez programistów udostępniających aplikacje w App Store.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sklep Epic Games pojawi się w App Store

 0