Sklep PlayStation Direct wkrótce trafi również do Europy?

Sklep PlayStation Direct wkrótce trafi również do Europy?

We wrześniu 2019 roku Sony zaprezentowało swój własny sklep – PlayStation Direct. Rzecz w tym, że od dnia premiery był on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Na początku można było na nim kupić jedynie produkty związane z PlayStation 4, ale w kolejnych miesiącach oferta została znacząco poszerzona. Dzisiaj w sklepach PlayStation Direct można kupić nie tylko same konsole japońskiego producenta, ale także wszelkiej maści akcesoria, a nawet i gry. Cały myk polega na tym, że ceny są często bardzo konkurencyjne i porównywalne z dużymi sklepami z elektroniką. Wiele osób prawdopodobnie przekonuje też fakt, że zakupu dokonują bezpośrednio od Sony, więc czują się zdecydowanie bezpieczniej. Dobra informacja jest taka, że wkrótce oficjalny sklep PlayStation powinien pojawić się również w Europie. Tak sugerują nowe oferty pracy.

Sklep PlayStation Direct prawdopodobnie wkrótce trafi również do Europy.

PlayStation 5 DualSense

Na stronie Sony pojawiło się kilka ogłoszeń o pracę, z których możemy wyciągnąć interesujące wnioski. W kilku z nich pojawia się wzmianka na temat  chęci wykorzystania wielkiego sukcesu bezpośredniej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, startując z nią także w Europie. Osoba na tym stanowisku ma być odpowiedzialna za strategię i realizację celów sprzedaży sprzętu na rynku europejskim. To dość klarowna sugestia, że może chodzić właśnie o oficjalny sklep PlayStation Direct. Główna placówka będzie się mieścić w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Londynie, co może nieco dziwić, biorąc pod uwagę wyjście tego państwa z Unii Europejskiej. Pomimo tego jest spora szansa, że sklepy z czasem będą dostępne również w Polsce, chociaż na ten moment trudno zgadywać, na kiedy planowana jest oficjalna premiera. Kto wie, może niektórzy z nas już w PlayStation Direct kupią swoją konsolę nowej generacji PlayStation 5 i to bezpośrednio od Sony.

Z raportu finansowego Sony wynika, że usługi pokroju PlayStation Direct, PlayStation Store, PlayStation Plus czy też PlayStation Now odpowiadają za około 15 procent przychodów japońskiej firmy. To spory udział, więc wprowadzenie oficjalnego sklepu na kolejne rynki nie powinno w żaden sposób dziwić. To działanie nie tylko prokonsumenckie, ale przede wszystkim nastawione na jeszcze wyższe zyski. Pozostaje mieć nadzieję, że PlayStation Direct zadebiutuje jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku i to także w Polsce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sklep PlayStation Direct wkrótce trafi również do Europy?

 0