Skończy się handel kodami na gry dołączone do kart graficznych Nvidia?

Skończy się handel kodami na gry dołączone do kart graficznych Nvidia?

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Nvidia wprowadza znaczącą zmianę sposobu wykorzystywania kodów na darmowe gry dołączone do kart graficznych. Posunięcie to nie tylko zmusi do korzystania z GeForce Experience, lecz - co istotne - dzięki temu zniknie szara strefa. Odsprzedawanie takich gier stanie się niemożliwe.

Do tej pory kody były wysyłane przez sprzedawców po dokonaniu zakupu i można było wykorzystać je na platformach takich, jak Steam czy Uplay. Otwierało to też furtkę do wystawiania tego typu gier na serwisy aukcyjne, tudzież strony masowo odsprzedające kody.

Od teraz gratisowo dołączone cyfrowe gry można wyłącznie pobrać na komputerze, do którego zakupiono wybraną kartę graficzną z daną ofertą promocyjną. Co więcej, dokonać tego można wyłącznie za pomocą usługi GeForce Experience. Nie wiadomo czy oprogramowanie przypisywane jest pod numer seryjny karty, czy jedynie pod typ karty.

Nie ulega wątpliwości, że ludzie będą nadal starać się znaleźć jakieś luki w nowo zaimplementowanym systemie realizacji kodów, ale do tego czasu należy się spodziewać, że handel w szarej strefie cokolwiek zmaleje, a może dzięki temu gracze będą częściej kupowali nowe produkcje w sposób, dzięki któremu pieniądze trafią bezpośrednio do deweloperów, a nie wyłącznie do pośredników, którzy sprzedają darmowy bonus za kuszącą cenę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Skończy się handel kodami na gry dołączone do kart graficznych Nvidia?

 0