Skradzione konta Fortnite są warte setki milionów dolarów. Czarny rynek kwitnie

Skradzione konta Fortnite są warte setki milionów dolarów. Czarny rynek kwitnie

Powszechnie wiadomo, że w dark webie można kupić wszystko. Ta ciemna strona internetu jest pełna skradzionych informacji, od danych osobowych, przez numery kart kredytowych, po dane logowania. Nas w tym momencie interesują właśnie te skradzione poświadczenia, które wcale nie są do witryn bankowych, ale do kont z grami. Jest to ogromny rynek. który obecnie generuje ponad 1 miliard dolarów rocznie, z czego duża część pochodzi ze skradzionych kont do Fortnite. Raport Night Lion Security zatytułowany "The Fortnite Underground Cybercrime Economy" ujawnia, że hakerzy przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi są w stanie sprawdzać nawet 500 kont Fortnite na sekundę. Systemy sprawdzają, czy dane uwierzytelniające z poprzednich wycieków niezwiązanych z grą będą działać z Fortnite. Pomimo ostrzeżeń, miliony ludzi nadal używają tych samych haseł w wielu witrynach i usługach.

Niemal 750 milionów dolarów rocznie, przynosi sprzedaż skradzionych kont z tylko czterech gier: Fortnite, Roblox, RuneScape i Minecraft.

Na niektórych kontach Fortnite znajdują się cenne skórki i takie konta kosztują średnio od 200 do 250 USD. Wiele bardziej wartościowych kont może kosztować nawet tysiące dolarów. "Nie mogą nadążyć za popytem na niektóre konta" - powiedział Vinny Troia, założyciel Night Lion Security. "Odsprzedają je ludziom, którzy chcą grać w tę grę na takim koncie. Może ktoś po prostu nie chce wysilać się przez 100 godzin, aby otrzymać to samo". Epic Games twierdzi, że sprzedaż kont Fortnite stanowi naruszenie warunków korzystania z usługi i próbuje zwracać je właścicielom. Firma używa zabezpieczeń, w tym captcha, reputacji IP, uczenia maszynowego i autorskiej technologii do blokowania skradzionych kont, ale hakerzy używają sztuczek, pozwalających te systemy; jeden z nich powiedział, że płaci ponad 10000 USD miesięcznie za usługi rotacji proxy. Narzędzia sprawdzające konta Fortnite mogą kosztować dodatkowe 2000 USD miesięcznie za licencję. To drogie, ale często lukratywne zajęcie, w którym niektórzy przestępcy zarabiają 25000 dolarów tygodniowo.

Skradzione konta są sprzedawane partiami w usługach takich jak Telegram i Discord. Kupują je handlarze z własnymi stronami internetowymi w dark webie, którzy odsprzedają je konsumentom. Troia powiedział, że ​​jeden ze sprzedawców zarabia 20000 USD dziennie na sprzedaży kont Fortnite. Prawie trzy czwarte z 1 miliarda dolarów sprzedaży na rynku pochodzi z czterech tytułów: Fortnite, Roblox, RuneScape i Minecraft, z których wszystkie odnotowały wzrost liczby graczy podczas pandemii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Skradzione konta Fortnite są warte setki milionów dolarów. Czarny rynek kwitnie

 0