Skype wprowadzi kontrowersyjną możliwość nagrywania rozmów wideo

Skype wprowadzi kontrowersyjną możliwość nagrywania rozmów wideo

Skype to bezapelacyjnie jeden z najbardziej popularnych programów do komunikacji online, umożliwia prowadzenie konwersacji i konferencji zarówno w trybie tekstowym, jak i z wideo. Dzięki możliwości prowadzenia konferencji wideo z wieloma użytkownikami jednocześnie, aplikacja ta jest również bardzo popularna w kręgach biznesowych. Jak wynika jednak z najnowszych informacji, program ten otrzyma aktualizację, która może spowodować, że zamiast wzrostu popularności, z programu z obawy o prywatność przestanie korzystać spora liczba osób. Skype wprowadza dość kontrowersyjną opcję nagrywania wideo-rozmów bezpośrednio z okna rozmowy, niezależnie od posiadanej platformy. Taka zmiana nie mogła oczywiście przejść bez echa. Zwłaszcza wśród społeczności zajmujących się aspektami prawnymi.

Skype wprowadza nagrywanie rozmów wideo bezpośrednio z programu. Nowa opcja budzi uzasadnione obawy natury prawnej.

Nowa opcja pozwoli użytkownikom nagrywać każdą konwersację. W tym celu wystarczy nacisnąć jedynie przycisk nagrywania. Budzi to zrozumiałe obawy dotyczące prywatności, jednak producent aplikacji wziął to pod uwagę. Wszystko wskazuje na to, że gdy ktoś zacznie nagrywać, wszyscy uczestnicy rozmów będą o tym powiadomieni. Mimo wszystko wprowadzenie takiej funkcji stwarza kilka problemów natury prawnej i etycznej. Póki co widoczność takiego powiadomienia nie jest znana. Można mieć tylko nadzieję, że znacznik nagrywania będzie mocno wyeksponowany i trudny do przeoczenia. Póki co toczą się dyskusje, czy takie graficzne powiadomienie jest wystarczające pod względem prawnym.  Amerykańscy prawnicy sugerują, że podczas gdy nie powinno być żadnych konsekwencji nagrywania wideo-rozmowy, najrozsądniejszym posunięciem jest werbalne powiadomienie o tym fakcie swojego rozmówcy.

Powiadomienie ustne chroni nagrywającego i pozwala na wykorzystanie takiego nagrania w przyszłości - wszystko też zależy od wagi rozmowy. Niemal pewne jest, że funkcja ta po wprowadzeniu zyska dużą popularność. Niestety można się domyślać również, że nie będzie ona wykorzystywana w uczciwych celach. Główne obawy budzi oczywiście nagość i nagrywanie popularnych na Skype seks rozmów, bez wiedzy drugiej strony oraz późniejsze upublicznianie takich nagrań. Oczywiście nagrywanie rozmów ze Skype nie stanowi już teraz większych problemów, bo można tego dokonać posiłkując się zewnętrznymi programami. Teraz jednak będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Skype wprowadzi kontrowersyjną możliwość nagrywania rozmów wideo

 0