Słabszy Snapdragon 8s Gen 3 z datą premiery. Co to za chip?

Słabszy Snapdragon 8s Gen 3 z datą premiery. Co to za chip?

Nowe przecieki wskazują na zbliżającą się wielkimi krokami premierę kolejnego chipu Qualcomma z górnej półki. Firma ma szykować nowy model o nazwie Snapdragon 8s Gen 3.

Nadchodzi Snapdragon 8s Gen 3?

Do oferty procesorów Qualcomma może dołączyć w bardzo bliskiej przyszłości kolejny model z górnej półki. Chodzi tutaj o pewną wariację modelu Snapdragon 8 Gen 3. Nowy chip, nazwany Snapdragon 8s Gen 3, miałby oferować nieco gorszą specyfikację od swojego pierwowzoru, jednak prawdopodobnie byłby przy tym tańszy.

Nowy chip, nazwany Snapdragon 8s Gen 3, miałby oferować nieco gorszą specyfikację od swojego pierwowzoru, jednak prawdopodobnie byłby przy tym tańszy.

Według przecieków tytułowy procesor będzie wyposażony w pojedynczy rdzeń Cortex-X4, który będzie głównym rdzeniem taktowanym zegarem 3,01 GHz. Do tego dochodzi jeszcze zestaw czterech rdzeni Cortex-A720 (2,61 GHz) oraz komplet trzech energooszczędnych jednostek Cortex-A520 (1,84 GHz). Różnice względem zwykłego Snapdragona 8 Gen 3 są zatem znaczące. Obecny flagowiec posiada bowiem pojedynczy Cortex-X4 z zegarem 3,3 GHz, pięć jednostek Cortex-A720 z taktowaniem od 3,0 GHz do 3,2 GHz oraz dwa rdzenie Cortex-A520 z częstotliwością 2,3 GHz.

Słabsze GPU i możliwa data premiery

Kolejne różnice między tymi chipami mamy zobaczyć w kwestii GPU. Podczas gdy Snapdragon 8 Gen 3 dysponuje układem Adreno 750, model z "s" ma oferować układ Adreno 735. Podsumowując, wersja z dopiskiem "s" będzie zapewne oferowała nieco niższą wydajność, może w okolicach 15%. Korzyści ze stworzenia takiego chipu mogą być widoczne w kosztach produkcji. Nieco niższa, mniej wyżyłowana specyfikacja, może pozwolić Qualcommowi na znaczne obniżenie ceny względem zwykłego Snapdragona 8 Gen 3. To z kolei pozwoliłoby na oferowanie smartfonów w jeszcze korzystniejszych cenach, co z pewnością wykorzystałyby marki znane ze sprzedawania produktów o dobrym stosunku ceny do jakości. 

Snapdragon 8s Gen 3

W sieci udostępniono zwiastun informujący o nadchodzącym wydarzeniu Qualcomma związanym z procesorami Snapdragon. Wynika z niego, że firma zamierza pokazać i wprowadzić nowy flagowy produkt. Wydarzenie zaplanowane jest na 18 marca. Zdaje się więc, że już za kilka dni możemy oficjalnie ujrzeć model Snapdragon 8s Gen 3.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Słabszy Snapdragon 8s Gen 3 z datą premiery. Co to za chip?

 0