Slack rezygnuje ze wsparcia Windows 10 Mobile

Slack rezygnuje ze wsparcia Windows 10 Mobile

Według najnowszych doniesień gwóźdź do trumny mobilnego Windowsa 10 postanowiła wbić kolejna firma odpowiadająca za powstanie jednego z popularniejszych komunikatorów.

Mobilna wersja Windowsa miała stanowić realną konkurencję dla hegemonów rynku, czyli Androida oraz iOS-a. Niestety finalnie Windows 10 Mobile okazał się branżową klapą, a ilość osób przesiadających się na ów system rozczarowała jego twórców. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się także postawa samego Microsoftu obiecującego stały rozwój poprzez dodawanie nowych i interesujących funkcji, a które ostatecznie nie doczekały się implementacji. Wszystko to sprawia, że aplikacji dedykowanych wspomnianej wersji dziesiątki idzie policzyć na palcach jednej ręki. Dodatkowo teraz jak się okazuje decyzję o wycofaniu swego programu podjęła kolejna firma.

Slack przestanie być wspierany na mobilnej wersji systemu Windows 10

Slack rezygnuje ze wsparcia Windows 10 Mobile

Jak podaje serwis MSPoweruser ewakuację ogłosili autorzy popularnego w wielu kręgach komunikatora Slack. Choć program pozostanie w oficjalnym sklepie Microsoftu, to nie doczeka się już żadnej aktualizacji, czyli nie będzie ani wspierany, ani rozwijany. Decyzja oznacza trudności w poprawnym funkcjonowaniu aplikacji, a w przyszłości używanie go może być zwyczajnie niemożliwe. Użytkownikom Slacka pozostaje więc migracja na bardziej znane rozwiązania — Androida bądź iOS-a. Tutaj nie mamy kłopotu z jakimkolwiek wsparciem producenta. Podjęcie takowej decyzji jest tym bardziej sensowne, gdyż gigant z Redmond jakiś czas temu poinformował o porzuceniu mobilnego projektu okienek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Slack rezygnuje ze wsparcia Windows 10 Mobile

 0