Słuchawki Apple AirPods nie ukażą się na święta - możliwe problemy techniczne

Słuchawki Apple AirPods nie ukażą się na święta - możliwe problemy techniczne

Apple ogłosiło AirPods 7 września, podczas prezentacji nowego iPhone 7. Według Wall Street Journal te nowe akcesoria do bezprzewodowego słuchania muzyki nie ukażą się jednak w tym roku.

Zdaniem Wall Street Journal głównym powodem opóźnienia słuchawek miałby być problem z odbieraniem sygnału przez Bluetooth.

Z kolei John Gruber, prowadzący bloga Apple, wątpi w prawdziwość doniesień Wall Street Journal i uważa, że akcesorium działa poprawnie. Gruber doszukiwałby się z kolei przyczyn w procesie produkcji.

Niezależnie od tego, co jest głównym powodem opóźnienia (Apple do tej pory nie wypowiedziało się na ten temat), słuchawki nie ukażą się w tym roku, a Apple nie podało oficjalnej daty wprowadzenia ich na rynek.

Pierwotnie Apple Airpods miały ukazać się w październiku i w związku z usunięciem mini-jacka 3.5 mm, posiadacze iPhone 7 muszą zaopatrzyć się w akcesoriach firm trzecich. Aby z kolei korzystać z tradycyjnych słuchawek przewodowych można używać dedykowanej przejściówki z Lightning na 3.5mm, dołączanej do każdego zestawu iPhone 7, chociaż istnieje wiele innych - mniej lub bardziej kłopotliwych - obejść tego problemu.

Cena Airpods to 799 zł.

 

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...