Smach Z - pecetowy handheld pozwala grać mobilnie w GTA V i Wiedźmina 3

Smach Z - pecetowy handheld pozwala grać mobilnie w GTA V i Wiedźmina 3

Smach Z to pecet w formie handhelda (lub jak kto woli przenośna konsola PC), którego pierwsze zapowiedzi sięgają 2014 roku, kiedy to sprzęt znany był jeszcze pod nazwą SteamBoy. Wygląda jednak na to, że twórcy są już niemal gotowi do premiery urządzenia i w związku z tym pochwalili się nowymi materiałami promocyjnymi prezentującymi możliwości Smach Z w akcji. Przy okazji potwierdzono, że masowa produkcja handhelda ruszy w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też powinien trafić on do pierwszych osób, które wsparły jego kampanię crowdfundingową. Smach chwali się, że jego sprzęt to najmocniejszy handheld w historii i trudno z tym polemizować, patrząc co potrafi ten miniaturowy PC. Urządzenie, które wygląda nieco jak Steam Controller z dołożonym po środku wyświetlaczem, działa bowiem pod kontrolą systemu Windows 10 (lub też uproszczonego Smach OS, który bazuje na Linuksie), dając nad dostęp do gier ze wszystkich popularnych komputerowych platform (w tym oczywiście Steam, Origin czy GOG).

Konsolka radzić ma sobie nie tylko z mniej wymagającymi, niezależnymi grami, ale i pełnoprawnymi produkcjami AAA, takimi jak GTA V, Wiedźmin 3, Doom, Rocket League, PUBG czy Battlefield 1.

Smach Z napędzany jest przez procesor AMD Ryzen V160B z grafiką Radeon Vega 8, a w zależności od wersji możemy liczyć na od 4 GB do 16 GB pamięci RAM i od 64 GB do 256 GB na dane. Urządzenie otrzymało także 6-calowy panel o rozdzielczości Full HD, a bateria pozwalać ma na 2 do 7 godzin zabawy (trzeba przyznać, że rozstrzał jest naprawdę duży) i ładować się w zaledwie 45 minut. Konsolka radzić ma sobie nie tylko z mniej wymagającymi, niezależnymi grami, ale i pełnoprawnymi produkcjami AAA, takimi jak GTA V, Wiedźmin 3, Doom, Rocket League, PUBG czy Battlefield 1 (oczywiście bez kompromisów w ramach ustawień graficznych czy rozdzielczości się nie obejdzie). Co więcej, Smach Z świetnie sprawdzać ma się także do oglądania filmów (np. na Netflixie) czy prostych prac, np. w Exelu i wideorozmów, w czym pomoże 5 MP kamerka. Po podłączeniu do klawiatury i myszki możemy zaś zyskać swoistego laptopa.

Cena Smach Z zaczyna się od 629 USD i za taką kwotę otrzymujemy wariant Smach OS z 4 GB RAM i 64 GB na dane, bez kamerki internetowej. Za 809 USD możemy nabyć wersję Pro z 8 GB RAM i 128 GB na dane, a także 5 MP kamerką. Natomiast za 1078 USD kupić można najmocniejszy wariant z 16 GB RAM, 258 GB SSD, 5 MP kamerką i systemem Windows 10. Na stronie producenta znajduje się specjalny konfigurator, gdzie każdy może dobrać odpowiednie komponenty, ale również wybrać wersję kolorystyczną, w tym np. specjalnie malowanie „zombie”. Konsola na pewno nie jest tania, ale zapowiada się niezwykle interesująco i chętnie sprawdzilibyśmy na co rzeczywiście ją stać. PUBG, Wiedźmin 3 czy Forza w wersji mobilnej brzmi bardzo kusząco i z niecierpliwością wyczekujemy na premierę i pierwsze opinie użytkowników na temat tego produktu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smach Z - pecetowy handheld pozwala grać mobilnie w GTA V i Wiedźmina 3

 0