Smach Z - przenośna konsola do gier ze Steam

Smach Z - przenośna konsola do gier ze Steam

Smach Z to miniaturowy komputer zrealizowany na wzór handhelda. Urządzenie posiada typowo pecetowe podzespoły zamknięte w obudowie ze zintegrowanym kontrolerem i wyświetlaczem. Sprzęt trafi do sprzedaży w przyszłym roku - poznaliśmy właśnie przewidywaną datę premiery oraz cenę.

Za projektem stoi hiszpańska firma Smach, która na poczet swych działań urządziła zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. Próg ustalono na 250 000 EUR, ale ostatecznie licznik zatrzymał się na kwocie blisko 475 000 EUR - co oczywiście oznacza, że akcja croudfundingowa zakończyła się sukcesem. Tym samym, według zapewnień twórców, sprzęt powinien trafić do sklepów już w kwetniu przyszłego roku.

Jeśli chodzi o parametry techniczne - Smach Z bazuje na czterordzeniowym układzie AMD Merlin Falcon RX-421BD o taktowaniu 2,1 GHz ze zintegrowaną kartą graficzną AMD Radeon R7. Akcelerator legitymuje się 512 jednostkami cieniującymi w architekturze GCN i częstotliwością pracy równą 800 MHz. W zależności od wybranej wersji, SoC może być wspierany przez 8 lub 4 GB RAM DDR4. Komponenty te muszą obsłużyć 6-calowy, dotykowy ekran Full HD.

Sprzęt oferuje ponadto możliwość przesłania sygnału wideo do zewnętrznego wyświetlacza, za pomocą HDMI. Idąc dalej, producent wspomina o USB typu-C, Bluetooth, Wi-Fi oraz LTE - z czego na to ostatnie liczyć możemy tylko w modelu z 8 GB pamięci. Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, wbudowany akumulator powinien wystarczyć na 5 godz. zabawy.

Sugerowana cena detaliczna wersji 4 GB to 299 EUR, a wersji 8 GB z LTE - 499 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smach Z - przenośna konsola do gier ze Steam

 0