Smartfon Huawei z systemem HarmonyOS nie trafi do sprzedaży w 2020 roku

Smartfon Huawei z systemem HarmonyOS nie trafi do sprzedaży w 2020 roku

HarmonyOS to system, nad którym Huawei pracuje już od dłuższego czasu, aczkolwiek niechętnie dzieli się o nim interesującymi informacjami. Jak wiemy ma on stanowić zamiennik dla Androida, który od momentu nałożenia amerykańskich sankcji na chińskiego producenta trafia na jego najnowsze urządzenia w dość okrojonej wersji pozbawionej usług Google. W związku z tym Huawei rozwija nawet platformę Huawei Mobile Services. Niedawno w internecie pojawiły się spekulacje o tegorocznej premierze smartfona z zainstalowanym HarmonyOS. Do tej rewelacji odniósł się CEO Huawei Consumer Business Group, Richard Yu, który zaprzeczył jakoby takie urządzenie trafiło do konsumentów w bieżącym roku. Oczywiście nie oznacza to, że system mobilny nie zadebiutuje w przyszłym roku co wydaje się prawdopodobnym scenariuszem szczególnie jeżeli konflikt firmy z rządem Stanów Zjednoczonych nasili się jeszcze bardziej. Jednocześnie przemawiając na szczycie Yabuli Forum Qingdao, Yu podkreślił, że Huawei stawia cały czas na Androida ze względu na ekosystem oraz partnerów biznesowych.

CEO Huawei zaprzeczył spekulacjom jakoby smartfon z HarmonyOS pojawił się jeszcze w tym roku.

Nie zamierzają jednak rezygnować z dalszego rozwoju swojego OS-a, który w przyszłości może całkowicie zastąpić oprogramowanie Google na sprzęcie chińskiego giganta technologicznego. CEO korporacji podkreślił zresztą, że na dłuższą metę chcą być samowystarczalni. Vincent Yang, starszy wiceprezes w Huawei wydał podobne oświadczenie w zeszłym roku mówiąc, że pracują nad HarmonyOS na wypadek spełnienia się najgorszego scenariusza w sporze z USA. Przy okazji dyrektor generalny został zapytany o kwestię chipów stwierdzając jedynie, że nadal szukają odpowiedniego wyjścia z sytuacji. Przypomnijmy, iż pierwotne przepisy wprowadzone w maju 2019 roku pozwalały Huawei na obejście restrykcji amerykańskich władz poprzez firmy trzecie lub wykorzystanie produktów, które można kupić w sklepach. Ostatecznie tę lukę załatano.

Jeśli chodzi o HarmonyOS, aktualnie znajdziemy go w telewizorach Smart TV od Huawei. Jednak zgodnie z planem producenta obsłuży on też komputery, samochody czy inteligentne zegarki. Oczekuje się, że najnowsze wydanie systemu zostanie zaprezentowane podczas HDC 2020, które zaplanowano na 10-12 września. Cóż całkowita rezygnacja z Androida na rzecz własnego rozwiązania może nie być dla Huawei korzystna, z czego przedsiębiorstwo doskonale zdaje sobie sprawę, bo chociaż jego urządzenia sprzedają się dość dobrze, to wielu użytkowników narzeka na brak m.in. Google Play, na którym znajdziemy większość aplikacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Huawei z systemem HarmonyOS nie trafi do sprzedaży w 2020 roku

 0