Smartfon Lenovo Z5 to duże rozczarowanie

Smartfon Lenovo Z5 to duże rozczarowanie

Lenovo właśnie zapowiedziało mocno wyczekiwany smartfon Z5, ale zdaje się, że ten może okazać się sporym rozczarowaniem dla wielu osób. Zamiast prawdziwego flagowca pozbawionego wszelkich ramek otrzymaliśmy bowiem średniaka z wcięciem w górnej części i wyraźnie grubszą dolną ramką. Nie da się ukryć, że zapowiedzi producenta przed ujawnieniem Z5 wprowadzały w błąd, stąd też i duży zawód.

Otrzymujemy tu 6,2-calowy ekran o proporcjach 19:9 i rozdzielczości Full HD+, a sercem smartfona został procesor Snapdragon 636, czyli nawet nie najmocniejszy SoC ze średniej półki. Nie powinniśmy za to narzekać na pamięć, ponieważ do dyspozycji oddano nam 6 GB RAM i 64/128 GB na dane. Niemniej jednak, przecieki i Lenovo wskazywały, że telefon wyposażony może być nawet w 4 TB pamięci na dane, ale zdaje się, że pojemność ta dotyczyła zupełnie innego produktu. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku baterii, gdzie wskazywano na 45 dni w trybie czuwania, tymczasem Z5 posiada akumulator o pojemności jedynie 3300 mAh, ale na szczęście nie brakuje szybkiego ładowania (18 W) przez port USB typu C.  

Nie da się ukryć, że zapowiedzi producenta przed ujawnieniem Z5 wprowadzały w błąd, stąd też i duży zawód

Sharp zamierza wykupić dział PC od Toshiby

Lenovo podąża również trendem wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania aparatu, dlatego tylny podwójny moduł (16  MP + 8 MP) pochwalić może się rozszerzonymi możliwościami AI. Podobnie zresztą jak 8 MP kamerka przednia do selfie. Całość obsługiwana jest przez system operacyjny Android w wersji 8.0 Oreo z nakładką ZUI 4.0. Interfejs ten wykorzystywany był ostatnio przez Lenovo w marce ZUK, która zdaje się, że odeszła już do lamusa. Z5 dostępny jest w 3 kolorach (czarnym, niebliskim i tzw. Aurora, który zmienia się pod wpływem światła). Cena modelu z 64 GB na dane to 1299 CNY (ok. 740 PLN), a ze 128 GB pamięci wewnętrznej 1799 CNY (ok. 1030 PLN). Premiera na rynku chińskim przewidziana została na 12 czerwca i nie wiemy jeszcze, czy producent zdecyduje się na globalną dostępność tego modelu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Lenovo Z5 to duże rozczarowanie

 0