Smartfon Redmi 7A ujawniony w bazie TENAA

Smartfon Redmi 7A ujawniony w bazie TENAA

Na stronie TENAA pojawiła się specyfikacja budżetowego telefonu Redmi 7A. Oznaczony numerami M1903C3EC i M1903C3EE model ma posiadać ośmiordzeniowy procesor (wszystko wskazuje na to, że jest to Qualcomm Snapdragon 439). Będzie dostępny również w kilku wariantach 2 GB/16 GB, 3 GB/32 GB, a także 4 GB/64 GB RAM. Ponadto urządzenie dzięki obecności slotu na kartę microSD umożliwi rozszerzenie dodatkowej pamięci o maksymalnie 256 GB. Jeśli wierzyć udostępnionym parametrom Redmi 7A posiada 5,45-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+ 1440x720 pikseli. Dodatkowo producent zdecydował się na umieszczenie 13 Mpix kamery głównej zlokalizowanej z tylnej części obudowy oraz 8 Mpix aparatu dla fanów selfie dostępnego z przodu. Całość zasili natomiast akumulator o pojemności 3900 mAh.

Redmi 7A ma być wyposażony m.in. w ośmiordzeniowy procesor.

Smartfon Redmi 7A ujawniony w bazie TENAA

Oprócz tego nie zabrakło standardowych rozwiązań w postaci modemu LTE, Bluetooth 4.2, WiFi, czy gniazda słuchawkowego jack 3,5 mm. Domyślnym systemem pozostanie z kolei Android 9 Pie z nakładką MIUI 10. Redmi 7A najpewniej trafi do sklepów w kilku wariantach kolorystycznych — czarnym, czerwonym, niebieskim, różowym, białym, zielonym, fioletowym i szarym. Ciężko na ten moment ocenić, kiedy urządzenie zadebiutuje w sklepach, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że firma zaprezentuje go już w najbliższym czasie. Cena to też kluczowa w tym przypadku kwestia i wątpliwe, aby producent zdecydował się na radykalną podwyżkę skoro wciąż mówimy o cieszącym się sporą popularnością segmencie budżetowym. Wartość smartfonu nie powinna więc raczej przekroczyć kwoty 500 lub 600 złotych.

Choć Redmi kojarzona jest z tańszymi produktami przeznaczonymi dla mniej wymagających konsumentów to od momentu oderwania się od Xiaomi i rozpoczęcia działalności jako submarka, twórcy chcą stworzyć pierwszego poważnego flagowca. Ostatnie doniesienia wskazywały na to, że w najbliższej przyszłości firma ujawni smartfon wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 855 wspomagany przez zależnie od wyboru dostępnego w sklepach wariantu 6 GB RAM + 64 GB lub 128 GB bądź 8 GB RAM + 256 GB. Do tego aparat główny z sensorem 48 Mpix + 20 Mpix tylna kamera do selfie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Redmi 7A ujawniony w bazie TENAA

 0