Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite trafi do Polski. Znamy ceny i datę premiery

Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite trafi do Polski. Znamy ceny i datę premiery

Zapowiedziany ponad miesiąc temu nowy model Xiaomi Mi 8 Lite trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Premierę smartfona zaplanowano na 2 listopada. Xiaomi Mi 8 Lite to w założeniu przedstawiciel średniej półki cenowej, który z tego względu odstaje nieco od droższego wariantu Mi 8 Pro. Wewnątrz 6,26-calowego smartfona znajdziemy procesor Snapdragon 660 oraz układ graficzny Adreno 512 wspomagane przez 4 GB bądź 6 GB pamięci RAM (w zależności od wybranej wersji Mi 8 Lite). Zastosowany wyświetlacz LCD Full HD+ o proporcjach 19:9 (rozdzielczość 2246 x 1080) jest chroniony przez Gorilla Glass piątej generacji. Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite zasila zamknięty w obudowie akumulator o pojemności 3350 mAhz z modułem ładowania Quick ChargeTM 3.0 poprzez port USB typu C. Właśnie, obudowa to równie interesująca kwestia, bo jak zaznacza Xiaomi jej powstanie zostało zainspirowane twórczością francuskiego malarza impresjonisty Claude’a Moneta, którego obrazy znane są z wydobywania naturalnych kolorów poprzez operowanie światłem. Do stworzenia szklanych „pleców” telefonu została wykorzystana technologia NCVM (non-conductive vapor metallization), dzięki niej uzyskano na powierzchni mieniący, gradientowy efekt.

Premiera Xiaomi Mi 8 Lite w Polsce odbędzie się 2 listopada. Ceny zależne są od wersji i wynoszą od 1299 do 1499 złotych.

Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite trafi do Polski. Znamy ceny i datę premiery

Warto podkreślić, że Xiaomi zdecydowało się na wykorzystanie podwójnego głównego aparatu. Matrycę 12 MP + 5 MP z czujnikiem Sony IMX363 wyposażono w przesłonę ƒ/1.9 z wielkością pojedynczego piksela 1.4µm oraz system Dual Pixel Autofocus, dzięki temu zdjęcia są ostre, a także bez szumów. Natomiast przedni aparat wyposażono w sensor Sony IMX576 o rozdzielczości 24 MP (1.8μm, ƒ/2.2) pozwalający na robienie zdjęć z dużą szczegółowością oraz detalami. Nie zabrakło też funkcji Super Pixel (kumulowanie 4 pikseli w jeden), dzięki której zdjęcia, nawet w pomieszczeniach, w słabych warunkach oświetleniowych, są bardzo dobrej jakości. Oczywiście obydwa aparaty są wspierane przez sztuczną inteligencję, która pomaga dopasować jeden z dostępnych trybów (AI portrait, AI beautify, AI video beautify, AI portraits). Ponadto fani selfie mogą skorzystać z nowej funkcji ekranu, który dostosowuje natężenie i rodzaj emitowanego światła do otoczenia, doświetlając twarz tak, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt zdjęcia. 

Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite trafi do Polski. Znamy ceny i datę premiery

Polski dystrybutor wycenił Xiaomi Mi 8 Lite w wydaniu z 4 GB pamięci RAM + 64 GB dodatkowej przestrzeni na kwotę 1299 złotych i tyle dokładnie trzeba będzie uiścić zapewne w większości sklepów, natomiast wersja 6 GB + 128 GB dodatkowego miejsca to koszt 1499 złotych. Mi 8 Lite będzie dostępny w polskiej dystrybucji w m.in. Mi Stores, mi-home.pl, Media Expert,Neonet,Media Saturn, Komputronik czy x-kom.pl od 2 listopada 2018 roku w kolorach niebieskim (Aurora Blue) oraz czarnym (Midnight Black). Osoby nieprzekonane do tych stawek muszą zaczekać na pojawienie się jakichś konkretnych okazji. Czy jest to faktyczna średnia półka cenowa, patrząc na konkurencję, każdy musi ocenić bezpośrednio sam, wydaje się to jednak całkiem porządna alternatywa. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Xiaomi Mi 8 Lite trafi do Polski. Znamy ceny i datę premiery

 0