Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

Producenci smartfonów regularnie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i mających przyciągnąć uwagę klientów nowinek technologicznych. Do niedawna wydawało się, że dwie kamery w telefonie to dużo, ale firmy stopniowo zaczęły zwiększać ten limit np. o cztery obiektywy zaś teraz rekordzistą pragnie zostać korporacja, której sprzęt w opinii wielu branżowych ekspertów odstaje w rankingu popularnych smartfonów czyli LG. Otóż korporacja otrzymała od USPTO (United States Patent and Trademark Office) patent smartfona zawierającego aż 16 aparatów głównych. Z dostępnych informacji wynika, że kamery posiadają wiele zastosowań i w założeniu umożliwiają nie tylko rejestrowanie filmów w 3D, ale także tworzenie wideo z różnych perspektyw, by następnie złożyć je w jedną całość.

LG otrzymało od USPTO (United States Patent and Trademark Office) dokument patentowy na smartfon z 16 obiektywami umieszczonymi z tyłu obudowy.

Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

Do tego telefon ma pozwolić na wykonywanie zdjęć wieloma obiektywami jednocześnie (później użytkownik wybiera najlepszy materiał z serii lub łączy obrazki ze sobą). Warto podkreślić, że to właściciel urządzenia zdecyduje o ilości obiektywów, które wykonają zdjęcie, co na starcie daje nam ogromne możliwości. Co ciekawe montaż 16 obiektywów raczej nie oznacza rezygnacji z popularnej przedniej kamery, ale to właśnie główne aparaty będą najlepszym rozwiązaniem do wykonywania selfie, w czym z pewnością pomoże obecne z tyłu obudowy lusterko. Przy okazji wspomniano, że podstawowa kamera z oczywistych względów zagwarantuje lepszą jakość zdjęć autoportretów niż przedni aparat. Natomiast przedni obiektyw pozostanie np. do prowadzenia rozmów wideo.

Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

Pomysł na aparat z 16 obiektywami to nie jest absolutna nowość, gdyż warto przytoczyć tutaj aparat o nazwie Light L16 wyposażone w 16 aparatów o rozdzielczości 13 Mpix. Według koncepcji autorów ich produkt miał stać się lustrzanką zamkniętą w obudowie klasycznego smartfona. Natomiast przyznanie patentu LG nie oznacza, że smartfon z 16 aparatami trafi do sprzedaży. Ostatecznie koncepcja może nie wypalić, aczkolwiek wydaje się to mało realny scenariusz, albowiem LG nie od dziś chce dogonić w rywalizacji smartfonów popularniejszych od siebie producentów. Stworzenie urządzenia dla maniaków fotografii jest więc jak najbardziej odpowiednim kierunkiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon z 16 aparatami? LG chce prześcignąć konkurencję

 0