Smartfony Pixel 3 zaprezentowane na renderach

Smartfony Pixel 3 zaprezentowane na renderach

Choć chińskie firmy pokroju Oppo czy Vivo poradziły sobie z dostarczeniem na rynek praktycznie bezramkowych smartfonów pozbawionych kontrowersyjnego wcięcia w górnej części ekranu, to raczej nie zapowiada się, by rozpoczęli oni nowy trend i notche najprawdopodobniej pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas.

Bazując na najnowszych przeciekach spodziewać można się, że po to rozwiązanie sięgnie również Google w swoich telefonach z serii Pixel. Konkretniej rzecz ujmując w jednym z nich, ponieważ na renderach opublikowanych przez @OnLeaks takowe posiada jedynie większy model Pixel 3 XL, natomiast mniejszy Pixel 3 zachowuje dość konserwatywny design z wyraźnymi ramkami zarówno w dolnej, jak i górnej części przedniego panelu. Z tyłu oba smartfony mocno nawiązują do swoich poprzedników, co oznacza czytnik linii papilarnych, logo Google i oryginalne połączenie szkła oraz aluminium. Co ciekawe, jeśli rendery te rzeczywiście odzwierciedlają rzeczywistość, to także i w tym roku Pixele nie doczekają się podwójnych aparatów tylnych. Trzeba jednak przypomnieć, że modele Pixel 2 są jednymi z najlepszych fotograficznych telefonów, więc dwa sensory nie zawsze oznaczają lepsze rezultaty od pojedynczego.   

Wygląda na to, że notche pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas

Smartfony Pixel 3 zaprezentowane na renderach

Niemniej jednak, postawienie przez Google na pojedyncze jednostki tylne jest o tyle zaskakujące, że grafiki wyraźnie ujawniają podwójne kamerki przednie. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze zastosowania drugiego sensora, ale domyślać można się, że pozwoli on choćby na wykonywanie selfie w trybie portretowym. Warto też zwrócić uwagę na frontowe głośniki stereo, co jest już tradycją w tej serii. Jeśli zaś chodzi o różnice, to prócz wcięcia, te zapewne sprowadzać będą się głównie do rozmiaru, ponieważ podstawowy model posiadać ma 5,3-calowy ekran, natomiast wersja XL 6,2-calowy. Oba tym razem produkowane mają być przez chiński Foxconn (poprzednie modele wytwarzane były przez HTC i LG). Jak na razie nie znamy jeszcze ich specyfikacji, ale biorąc pod uwagę branżowe standardy, Google raczej nas tu nie zaskoczy (Snapdragon 845 wydaje się być pewniakiem). @OnLeaks przeważnie dostarcza wiarygodne informacje, które się potwierdzają, ale trzeba pamiętać, że smartfony Pixel przeważnie ujawniane są w październiku i do tego czasu pewne kwestie mogą jeszcze ulec zmianie.   

Smartfony Pixel 3 zaprezentowane na renderach

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Pixel 3 zaprezentowane na renderach

 0