Smartfony Pixel 4 prawdopodobnie doczekają się bardzo ciekawej funkcji

Smartfony Pixel 4 prawdopodobnie doczekają się bardzo ciekawej funkcji

Co prawda jakiś czas temu Google postanowiło zepsuć zabawę osobom zajmującym się przeciekami z branży mobilnej i ujawniło wygląd swojego nadchodzącego smartfona Pixel 4, ale grafika pokazana przez producenta nie dawała nam pełnego obrazu (ujawniała jedynie wygląd tylnego panelu), a poza tym okazuje się, że tegoroczny flagowiec amerykańskiego giganta kryć może kilka bardzo ciekawych niespodzianek. Te zdają się wyjaśniać także grube obramowanie nad ekranem, ujawnione przez nieoficjalne rendery urządzenia, na które narzekało wiele osób. W sieci pojawiły się bowiem nowe zdjęcia szkła ochronnego na telefon z kilkoma wycięciami w górnej części. Oprócz typowego otworu na kamerkę przednią (w tym wypadku podwójną i głośnik), znajdują się tu bowiem dodatkowe owalne wycięcia.

Z przecieków wynika, że w smartfonach Pixel 4 zaimplementowana zostanie technologia Project Soli, pozwalające na bezdotykowe sterowanie telefonem.

Otwór umieszony pomiędzy kamerkami i głośnikiem posiada pionową orientację i wszystko wskazuje na to, że przeznaczony jest na sensor odpowiedzialny na wykrywanie i rozpoznawanie twarzy, który bazować będzie na technologii Time of Flight (ToF). Ciekawiej zapowiada się jednak sensor, na który przeznaczono duże wycięcie po prawej stronie ramki telefonu, ponieważ wiele wskazuje, że zaimplementowana zostanie tu technologia Project Soli, nad którą Google pracuje od jakiegoś czasu. Ten bazujący na radarze system śledzi „mikro ruchy” naszej dłoni, innymi słowy pozwoli użytkownikowi na kontrolowanie telefonu za pomocą bardzo subtelnych ruchów dłonią, np. do regulacji głośności urządzenia. Federalna Komisja Łączności w USA zatwierdziła w tym roku Project Soli, opisując go jako przeznaczony do „bezdotykowej kontroli funkcji urządzenia, na którym zyskać mogą osoby borykające się z upośledzeniem ruchowym, mocy lub dotyku”.

Wiadomo także, że nowe smartfony Pixel (Pixel 4 i Pixel 4 XL) otrzymają kwadratowy moduł tylnego aparatu (wygląda na to, że wkrótce może to być nowy krzyk mody w tym segmencie, ponieważ z podobnego rozwiązania korzystać mają tegoroczne iPhone’y). Pixel 4 oferować ma 12 MP sensor główny i 16 MP teleobiektyw, z kolei Pixel 4 XL może doczekać się trzeciego aparatu tylnego. Poza tym nowe Pixele wyposażone będą w ekrany o proporcjach 19:9 i rozdzielczościach 2280 x 1080 pikseli oraz 3040 x 1440 pikseli odpowiednio dla modelu bazowego i XL. Google w końcu zwiększyć ma także ilość pamięci i  oba nowe telefony otrzymać mają 6 GB RAM i 128 GB na dane, a niewykluczone są także warianty z 256 GB pamięci wewnętrznej. Oficjalnej prezentacji urządzeń spodziewamy się na konferencji w październiku, a do tego czasu oczekiwać można kolejnych przecieków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Pixel 4 prawdopodobnie doczekają się bardzo ciekawej funkcji

 0