Użytkownicy smartfonów Google Pixel 7 skarżą się w internecie na pękające samo z siebie szkło osłaniające tylne aparaty. Jeden z posiadaczy Pixela 7 twierdzi, że jego miesięczny egzemplarz bez upadków po prostu pękł w trakcie jazdy. Inna osoba donosi, że w jej przypadku, pęknięcie pojawiło się po wyjściu z pokoju, w którym panowała temperatura 16°C na zewnątrz, gdzie były -2°C.
Flagowe smartfony to nie tylko topowe podzespoły oraz dobrze działające oprogramowanie. Tej klasy sprzęt musi być też wykonany z najlepszych materiałów. Obecnie dostępne na rynku szkła dla smartfonów cechują się zwiększoną odpornością na pęknięcia oraz zarysowania. Mimo to, wielu użytkowników zabezpiecza dodatkowo swoje urządzenia. W tym przypadku nawet opcjonalna ochrona raczej nie pomoże. Posiadacze smartfonów Google Pixel 7 z różnych zakątków świata narzekają w sieci na bardzo poważny problem pękających szkiełek, których zadaniem jest ochrona tylnych aparatów.
Według Pusha NFT, po wyjściu z pokoju, w którym panowała temperatura 16°C na zewnątrz, gdzie z kolei były -2°C, jego Pixel 7 pękł po 45 minutach.
Jeden z nich twierdzi, że w jego przypadku nie upłynął nawet miesiąc, a smartfon był normalnie użytkowany. Ponadto urządzenie było dodatkowo chronione etui. Mimo to, szkiełko uległo poważnemu uszkodzeniu i nadaje się już tylko do wymiany. W przypadku innego użytkownika, szkiełko w miesięcznym egzemplarzu, bez upadku, pękło samo z siebie podczas jazdy. Rozwiązaniem zagadki może być wpis kolejnej osoby. Według Pusha NFT, po wyjściu z pokoju, w którym panowała temperatura 16°C na zewnątrz, gdzie z kolei były -2°C, jego Pixel 7 pękł po 45 minutach.
W dokumentacji telefonu na stronie pomocy Google można wyczytać, że urządzenie działa najlepiej w temperaturze otoczenia od 0°C do 35°C. Nie są to jednak maksymalne zakresy, jakie może znieść smartfon. Optymalna temperatura otoczenia podczas przechowywania wynosi od -20°C do 45°C.
Poza tym, we wspomnianym przypadku, zmiana temperatury otoczenia nie była drastyczna. Mógł być to zatem jedynie zbieg okoliczności, a prawdziwym powodem problemu może być jakość samego szkła. Niewykluczone również, iż samo szkiełko jest gdzieś zbyt mocno dociskane przez elementy obudowy. Cała sprawa wygląda dość poważnie i doczekała się nawet odpowiedniego hasztagu na Twitterze. Miejmy zatem nadzieję, że Google się nią zajmie.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Pixel 7 pękają same z siebie. Zgłoszono już wiele takich przypadków