Smartfony Pixel 8 mają być droższe. I to zauważalnie

Smartfony Pixel 8 mają być droższe. I to zauważalnie

Od premiery urządzeń z linii Pixel 8 dzieli nas już tylko nieco ponad miesiąc. Jeden z zagranicznych serwisów już teraz ujawnił europejskie ceny nadchodzących smartfonów od Google. Niestety pojawić mają się zauważalne podwyżki. Oprócz tego poznaliśmy również wersje pamięciowe oraz kolorystyczne.

Ceny Pixel 8

iPhone 15 we wrześniu i Pixel 8 w październiku. Nadchodzący czas zapowiada się bardzo ekscytująco jeśli chodzi o smartfonowe premiery. Za nieco ponad miesiąc, a dokładniej 4 października, Google ujawnić ma swoje najnowsze urządzenia z linii Pixel 8. Według nowych doniesień, do listy zmian względem obecnie dostępnej generacji będziemy niestety musieli dodać wzrost cen.

Jeśli te informacje są prawdziwe, to niestety smartfony Pixel 8 będą zauważalnie droższe od swoich poprzedników.

Google Pixel

Serwis TheTechOutlook twierdzi, że poznał kwoty, jakie Google ustaliło dla smartfonów z serii Pixel 8 sprzedawanych w Europie. Pixel 8 ze 128 GB ma być wyceniony na 710,77 euro, co przy 23-procentowym VAT daje 874,25 euro. Kwota, jaką trzeba będzie przeznaczyć na wariant z 256 GB wynosi z podatkiem 949,30 euro. Dla przypomnienia, cena Pixela 7 startuje od 649 euro.

Ceny Pixel 8 Pro i wersje kolorystyczne

Idąc dalej, Pixel 8 Pro w podstawowej wersji pamięciowej 128 GB ma kosztować 1235,72 euro już z doliczonym VAT. Cena wariantu z dwukrotnie większa pamięcią to 1309,95 euro, a opcja z 512 GB ma być z kolei wyceniona na 1461,24 euro (obie kwoty już z VAT). Warto dodać, że cena Pixela 7 Pro wynosi 899 euro. Przedstawione kwoty są bardzo szczegółowe i raczej więcej niż pewne, jest to, że Google je odpowiednio zaokrągli. Jeśli te informacje są prawdziwe, to niestety smartfony Pixel 8 będą zauważalnie droższe od swoich poprzedników. Google nie będzie jedyną firmą, która podniesie ceny swoich smartfonów. Podobnego zabiegu oczekuje się również u Apple.

Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, to według źródła dla Pixela 8 pojawić mają się: Hazel, Obsidian, Rose oraz Mint. Wersja z dopiskiem Pro ma natomiast być dostępna w wariantach: Bay, Obsidian, Porcelain i Mint. Ze znanych nam informacji wynika, że smartfony Pixel 8 będą wyposażone w nowy SoC o nazwie Tensor G3, który wspierać będzie 12 GB pamięci RAM. Korzystne zmiany mają również pojawić się w kwestii jakości zdjęć oraz nagrań. Na ujawnienie wszystkich szczegółów nie będziemy musieli długo czekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Pixel 8 mają być droższe. I to zauważalnie

 0