Smartfony są delikatne? Na pewno nie Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Smartfony są delikatne? Na pewno nie Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Nowoczesne flagowe smartfony są często postrzegane jako delikatne i nie bez powodu. Szkło z obu stron urządzenia ładnie wygląda do pierwszego upadku. Samsung jednak tak bardzo stawia możliwości projektowe i bezpieczeństwo swojego Galaxy S20, że południowokoreański gigant zapowiedział specjalną nową wersję, dostosowaną do operacji przeprowadzanych przez amerykańskie agencje federalne i Departament Obrony. Samsung Galaxy TE (edycja taktyczna) zawiera spersonalizowane oprogramowanie i funkcje, aby być w każdej chwili gotowym do misji i "obsługuje wymagania dotyczące aplikacji taktycznych i tajnych". S20 TE ma również to, co Samsung nazywa architekturą DualDAR, funkcją bezpieczeństwa Samsung Knox, która zapewnia dwuwarstwowe szyfrowanie danych w oparciu o standardy NSA, aby móc zabezpieczyć nawet "ściśle tajne dane".

Samsung Galaxy S20 TE to prawdziwy smartfon do zadań specjalnych.

 

Aby zaprojektować Galaxy S20 TE, Samsung twierdzi, że ściśle współpracował z klientami i partnerami z Departamentu Obrony. Dyrektor generalny Samsung Electronics America, Taher Bahbehani, podsumowuje urządzenie w następujący sposób: "Galaxy S20 Tactical Edition daje żołnierzowi technologię, która zapewni mu przewagę w terenie, jednocześnie zapewniając zespołom IT łatwe do wdrożenia, wysoce bezpieczne rozwiązanie spełniające wymagania ich uregulowanego środowiska". Wśród interesujących funkcji S20 TE znajduje się tryb noktowizyjny, pozwalający operatorom korzystać z niego podczas noszenia noktowizora, tryb ukryty, który wyłącza nadawanie LTE i RF, Samsung DeX do pisania raportów w środowisku stacjonarnym oraz wspomniane wcześniej systemy zabezpieczeń, które spełniają "najbardziej rygorystyczne wymagania branżowe".

Zaledwie tydzień temu firma chwaliła się bezpiecznym procesorem Galaxy S20 i sposobem, w jaki chroni on dane użytkownika przed fizyczną manipulacją. Ponadto w S20 działa Samsung Knox, który zapewnia ochronę danych w czasie rzeczywistym na poziomie oprogramowania. Samsung Galaxy S20 TE będzie miał 12 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu  Android 10 z One UI 2  i ma zostać wydane w trzecim kwartale 2020 roku. Sprzedaż będzie się odbywać przez wybranych partnerów, nie wiadomo jednak jaka będzie cena Galaxy S20 Tactical Edition. Nowa wersja kierowana jest przede wszystkim na rynek amerykański i póki co nie ma żadnych informacji o dostępności w pozostałych regionach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony są delikatne? Na pewno nie Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

 0