Smartfony Samsung z serii A nadchodzą. Czego możemy się spodziewać?

Smartfony Samsung z serii A nadchodzą. Czego możemy się spodziewać?

Już 17 marca odbędzie się wydarzenie, na którym poznamy pierwsze szczegóły dotyczące smartfonów Samsung Galaxy serii A. Następca dla uwielbianego A52s nadchodzi wielkimi krokami.

Aktualnie znamy jedynie przecieki, o których pisze phonearena, dlatego warto podchodzić do podanej specyfikacji z odpowiednią dozą sceptycyzmu. Na oficjalne informacje poczekać musimy do 17 marca, kiedy to odbędzie się organizowane przez Samsunga wydarzenie. Firma potwierdziła, że pokaz odbędzie się o 15:00 czasu polskiego, ale nie zdradziła co dokładnie się na nim pojawi. Spekulacje natomiast mówią o istnieniu trzech nowych smartfonów Galaxy z serii A.

Już 17 marca odbędzie się pokaz, na którym pojawią się smartfony Samsung Galaxy A73, A53 i A33.

Samsung Galaxy A

Pierwszy, czyli Samsung Galaxy A73 ma zostać wyposażony w procesor Snapdragon 778G, którego znaleźć możemy w innych tego typu średniakach. Oznacza to, że do serii wejdzie w końcu długo oczekiwana łączność 5G, której A72 niestety nie posiadał. Wygląda więc na to, że A72 5G pozostanie w sferze ubiegłorocznej spekulacji. Oprócz tego, przecieki mówią o lepszym wyświetlaczu, bo do dyspozycji otrzymać mamy 6,7" ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz i czytnikiem linii papilarnych pod nim. W telefonie znaleźć się ma również aparat 64 MP z optyczną stabilizacją, ultraszeroki kąt i 5-megapikselowa matryca do wykrywania głębi. Gdzie teleobiektyw? Tego niestety nie wiemy. Telefon ma mieć jednak głośniki stereo, NFC, certyfikat IP67 oraz baterię 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 25 W.

 

Samsung Galaxy A53 natomiast to następca dla A52 i A52s 5G. Jest to typowy średniak, którego uwielbia wielu użytkowników na całym świecie. Według przecieku, telefon ma działać na Exynosie 1280, a nie jak poprzednik - Snapdragonie. To samo zresztą czeka w Galaxy A33, który oprócz wyżej wspomnianego Exynosa, może działać na MediaTek Dimensity 720.

Tak jak napisaliśmy wcześniej, wydarzenie odbędzie się już 17 marca o godzinie 15:00. Obejrzeć możemy je z poziomu głównej strony Samsunga.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Samsung z serii A nadchodzą. Czego możemy się spodziewać?

 0