Smartfony Samsunga z dwoma wyświetlaczami?

Smartfony Samsunga z dwoma wyświetlaczami?

Samsung niespodziewanie zgłosił do biura patentowego rozwiązanie pozwalające na umieszczenie w smartfonie dwóch wyświetlaczy, które pojawiłyby się już w kolejnych flagowych modelach.

Po mizernym początku roku oraz praktycznie nic niewnoszącym Galaxy S9, Samsung pragnie zaoferować w kolejnych smartfonach większe zmiany niż dotychczas. Jedną z logicznych opcji, która może zostać zastosowana, to bardzo modne ostatnimi czasy wcięcie w ekranie. O dziwo południowokoreańska firma nie zamierza iść w tym kierunku i nie zaimplementuje tegoż rozwiązania w następnych flagowcach. Nowość, która może się pojawić jest znacznie bardziej zaskakująca niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, ponieważ chodzi o drugi wyświetlacz. Samsung złożył już nawet odpowiednie dokumenty w biurze patentowym USPTO, a całe rozwiązanie może objąć już następne urządzenie z serii Galaxy. Niestety zabrakło jakiegokolwiek opisu technologii, ale sam pomysł prezentuje się iście interesująco.

Drugi wyświetlacz miałby pojawić się już w następnych flagowcach

Smartfony Samsunga z dwoma wyświetlaczami?

Podstawowe pytanie brzmi: gdzie zostałby umieszczony dodatkowy ekran? Otóż odpowiedź jest banalnie prosta, jak wskazuje wiele źródeł — z tyłu telefonu. Nie chodzi bowiem o będące również obiektem spekulacji składane urządzenie, a pełnoprawny smartfon. Wspomniany wyświetlacz pokazywałby nieco prostsze informacje oraz zagwarantowałby potencjalne niskie zużycie energii dzięki E Ink. Chociaż niewykluczone, że Samsung ma na niego zupełnie inny pomysł. Przyglądając się udostępnionej grafice widzimy, że na obudowie zabrakło miejsca na czytnik linii papilarnych, możliwe więc, że pojawi on się pod ekranem. Dodatkowo usunięto dolną część ramki zostawiając jedynie niewielką przestrzeń zaś na górze znalazło się miejsce na kamerkę oraz głośnik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony Samsunga z dwoma wyświetlaczami?

 0