Smartfony z wysuwanym aparatem? ASUS patentuje ciekawy pomysł

Smartfony z wysuwanym aparatem? ASUS patentuje ciekawy pomysł

Wojna na rynku smartfonów trwa w najlepsze, a producenci co chwila starają się wymyślić coraz to ciekawsze elementy, które przykują uwagę potencjalnych klientów. Jedną z takich firm może być ASUS, ponieważ jak ujawnił portal LetsGoDigital firma opatentowała całkiem interesującą koncepcję. Otóż chodzi o bezramkowy smartfon z wysuwanym przednim aparatem do selfie ukrytym w górnej części urządzenia. Takie rozwiązanie umożliwia wyprodukowanie pozbawionego wcięć i w pełni bezramkowego ekranu. Warto podkreślić, iż podobny pomysł wykorzystało w swoich telefonach na przykład Vivo, ale skoro całość udało się opatentować to najnowsza wizja musi różnić się od domyślnej koncepcji. ASUS rozważa montaż paru zróżnicowanych modułów. Jeden z nich cienki dedykowany jest przedniemu aparatowi, z kolei drugi miałby posiadać większy panel, dzięki czemu pomieściłby kilka kamerek. Trzecia opcja ma być zestawem czujników służących do rozpoznawania twarzy.

ASUS opatentował urządzenie z wyskakującą kamerą do selfie.

Smartfony z wysuwanym aparatem? ASUS patentuje nowy pomysł

Drugi pomysł umieszczony w dokumentach prezentuje otwór w ekranie przeznaczony na kamerę, czyli coś co możemy znaleźć, chociażby w Samsungu Galaxy A8s i Huawei Nova 4. W tym przypadku otwór posiada małą dziurkę zlokalizowaną w lewej górnej części wyświetlacza zaś głośnik umieszczono w cienkiej górnej ramce smartfona.  Wspomniane papiery złożono jeszcze w sierpniu, ale dopiero niedawno patenty przyznała odpowiedzialna za to organizacja. Oczywiście nie oznacza to, że ASUS zdecyduje się wprowadzić urządzenia wykorzystujące tego rodzaju rozwiązania do sprzedaży, lecz wydaje się to wielce prawdopodobne. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się w lutym na targach Mobile World Congress (MWC) 2019, podczas których ASUS ma ujawnić najnowszego reprezentanta serii ZenFone.

Smartfony z wysuwanym aparatem? ASUS patentuje nowy pomysł

O specyfikacji technicznej nadchodzącego telefonu wiemy niewiele. Dotychczasowe informacje mówią o flagowym smartfonie posiadającym zestaw potrójnych aparatów głównych składających się z obiektywu szerokokątnego, teleobiektywu z opcją dwukrotnego zoomu optycznego, a także zwykłej kamery. Jeśli chodzi o notcha to ASUS posiada parę pomysłów, a jednym z nich jest minimalizacja charakterystycznego wcięcia w ekranie przy zachowaniu odpowiedniej funkcjonalności. Spekuluje się, że smartfony powalczą głównie o serca mniej zamożnych klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe rozwiązania np. od Samsunga.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony z wysuwanym aparatem? ASUS patentuje ciekawy pomysł

 0