Smartfony zaliczyły dobry początek roku, ale mimo to ich sprzedaż spadła

Smartfony zaliczyły dobry początek roku, ale mimo to ich sprzedaż spadła

Według najnowszego raportu Strategy Analytics sprzedaż telefonów, choć nadal imponująca zaliczyła nieznaczny spadem względem minionych okresów.

Smartfony jakiś czas temu na dobre wbiły się do świadomości społeczeństwa, a obecnie praktycznie każdy z nas posiada takie urządzenie. Producenci z kolei rok w rok tworzą kolejne teoretycznie lepsze wydania swych flagowych serii, choć niestety pod względem innowacyjności 2018 r. prezentuje się niezwykle blado i raczej ciężko oczekiwać by ta stagnacja miała ulec zmianie (może po prostu doszliśmy do punktu, w którym ciężko wymyślić coś iście rewolucyjnego?). Jakiś czas temu informowaliśmy o spadku sprzedaży innego swego czasu równie popularnego sprzętu, mianowicie tabletów. Okazało się, iż zanotowały one najgorszy start w historii. Wiele wskazuje na to, że wkrótce taką niebezpieczną ścieżką mogą podążyć oraz telefony komórkowe.

Dotychczasowa sprzedaż smartfonów zmalała o 2,4%

Jak wskazuje najnowszy raport sprzedaż smartfonów na całym świecie wyniosła 345 milionów sztuk w pierwszym kwartale bieżącego roku. Niestety ów wynik względem ubiegłych lat pogorszył się o 2,4% co udowadnia, że popyt na urządzenia odrobinę spadł. Strategy Analytics twierdzi, że iPhone X budził największe zainteresowanie wśród fanów nowinek technologicznych dzięki temu rozeszedł się w liczbie 16 milionów egzemplarzy na całym świecie w pierwszym kwartale. Pozostałe dwa smartfony z pierwszej szóstki, to: Xiaomi Redmi 5A i Samsung Galaxy S9, których dostawy oszacowano na kolejno: 5,4 mln oraz 5,3 miliona sztuk. Przy okazji analitycy prognozują, iż Galaxy S9 stanie się najlepiej sprzedającym telefonem w drugim kwartale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfony zaliczyły dobry początek roku, ale mimo to ich sprzedaż spadła

 0