Smartwatche nie radzą sobie z wytatuowanymi nadgarstkami. Samsung pracuje nad rozwiązaniem

Smartwatche nie radzą sobie z wytatuowanymi nadgarstkami. Samsung pracuje nad rozwiązaniem

Mogłoby się wydawać, że odrobina tuszu pod skórą nie powinna wpływać na działanie nowoczesnego smartwatcha naszpikowanego zaawansowaną technologią. W praktyce okazuje się jednak, że tatuaże komplikują proces odczytywania prawidłowych informacji przez sensory. Samsung podjął działanie, aby rozwiązać ten problem w przypadku swojej serii Galaxy Watch.

Tatuaże - największy wróg smartwatchy?

Nowoczesne smartwatche wyposażone są w większości w sensory optyczne, dzięki którym mogą odczytywać pewne informacje z naszego ciała. Okazuje się jednak, że ta technologia dosyć kiepsko radzi sobie w sytuacjach, gdy pod skórą znajduje się tusz.

Samsung pracuje nad odpowiednią aktualizacją, która ma rozwiązać problem z niedziałającym prawidłowo sensorem, gdy użytkownik ma wytatuowany nadgarstek.

Sensor w smartwatchu Galaxy

W praktyce oznacza to, że jeżeli użytkownik ma wytatuowany nadgarstek, smartwatch najpewniej nie będzie w stanie uzyskać prawidłowych informacji z sensora lub całkowicie zawiedzie na tym polu. O tym, że tak faktycznie jest przekonał się jeden z użytkowników Galaxy Watch 5, który zapytał na stronie Samsunga, kiedy ten problem zostanie rozwiązany.

Aktualizacja może pojawić się w każdej chwili

Odpowiedź, którą niedługo później uzyskał zdradza praktycznie wszystko, co chciałoby się wiedzieć w tej kwestii. Według moderatora, Samsung pracuje nad odpowiednią aktualizacją, która ma rozwiązać problem z niedziałającym prawidłowo sensorem, gdy użytkownik ma wytatuowany nadgarstek.

Nowa wersja oprogramowania być udostępniana wszystkim wspieranym zegarkom Galaxy w drugiej połowie tego roku. Patrząc na to, że już mamy lipiec, aktualizacja może pojawić się w każdej chwili. To dobrze, że Samsung nie udaje, że tego problemu nie ma i dba o to, aby wszyscy użytkownicy, z tatuażami czy bez, mogli w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez smartwatche z linii Galaxy.

Pozostaje tylko kwestia tego, czy aktualizacja oprogramowania faktycznie może zdziałać tak wiele. Problem z nieprawidłowym odczytem danych w tym przypadku wydaje się mieć związek głównie ze sprzętem, a konkretniej z sensorem optycznym. Samsung chyba jednak najlepiej wie co może pomóc w tym przypadku. Skoro wystarczy zwykła aktualizacja to świetnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartwatche nie radzą sobie z wytatuowanymi nadgarstkami. Samsung pracuje nad rozwiązaniem

 0