Smartwatche w tym roku na minusie. Kiedy nastąpi wzrost?

Smartwatche w tym roku na minusie. Kiedy nastąpi wzrost?

Według firmy analitycznej GlobalData rynek elektroniki noszonej, do której zaliczają się popularne smartwatche jest w dobrej kondycji i wygenerował w zeszłym roku 27 miliardów dolarów przychodu, zaś analitycy prognozują, że ów rezultat urośnie w 2024 roku do 64 miliardów dolarów. Niestety przynajmniej w tym roku producenci urządzeń nie mogą mieć zbytniego powodu do optymizmu, ponieważ zarobią mniej z powodu spadku wywołanego oczywiście pandemią koronawirusa, która od początku trwania odbiła się negatywnie na wielu przedsiębiorstwach i branżach. GlobalData przewiduje w 2020 roku 9-procentowy spadek sprzedaży przy jednoczesnym 10-procentowym regresie przychodów wygenerowanych przez inteligentne zegarki. Tina Deng, starszy analityk ds. Urządzeń medycznych w GlobalData, powiedziała: „W porównaniu ze sprzętem do noszenia o specjalnych zastosowaniach medycznych, smartwatche dla ogółu populacji są bardziej podatne na recesję gospodarczą związaną z pandemią. Większość konsumentów nie dostrzega obecnie wartości smartwatchów, przede wszystkim dlatego, że większość funkcji dostępnych na smartwatchach można już znaleźć na smartfonach".

Według firmy analitycznej GlobalData rynek elektroniki noszonej, do której zaliczają się popularne smartwatche jest w dobrej kondycji i wygenerował w zeszłym roku 27 miliardów dolarów przychodu, zaś analitycy prognozują, że ów rezultat urośnie w 2024 roku do 64 miliardów dolarów.

Kiedy wszystko wróci na właściwy kurs? Eksperci twierdzą, że dopiero w 2021 roku rynek elektroniki noszonej odnotuje wzrost zarobków. Co ciekawe Google wciąż czeka na sfinalizowanie zakupu Fitbit i niedawno zlecił Samsungowi wyprodukowanie chipa do śledzenia ruchu, który mógłby zostać wykorzystany w nowym smartwatchu. Warto wspomnieć, iż w tym roku więcej inteligentnych zegarków będzie wyposażonych (za zgodą FDA) z pulsoksymetrem, który zapewnia odczyty nasycenia krwi tlenem. Huawei przedstawił niedawno smartwach Watch Fit wyposażony w 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED i rozdzielczości 456 x 280 pikseli. Nie brakuje pulsometru, barometru, modułu GPS, czujnika światła czy technologii pozwalającej śledzić aktywność fizyczną użytkowników. Urządzenie zaproponuje ponadto opcję sprawdzenia poziomu stresu czy ćwiczenia oddechowe. Inteligentny zegarek zadebiutuje najpewniej we wrześniu w cenie 119 euro co daje ok. 530 złotych.

Inna nowość Galaxy Watch 3, który ma ekran Super AMOLED 360 x 360 pikseli, 1,4” (wersja 45 m), 1,2” (wersja 41 mm), procesor Exynos 9110 1,15 GHz wspomagany przez 1 GB RAM + 8 GB pamięci wewnętrznej, a także zapewnia standardy w postaci Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC, LTE (jako opcja) czy GPS. Smartwach posiada również wodoszczelność 5 ATM + IP68, MIL-STD-810G i bateria 340 mAh (wersja 45 mm), 247 mAh (wersja 41 mm). Ceny Samsung Galaxy Watch wynoszą zależnie od konfiguracji od 1899 do 2199 złotych, z kolei urządzenie zadebiutuje 21 sierpnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartwatche w tym roku na minusie. Kiedy nastąpi wzrost?

 0