Snapchat ujawnia ilu ma aktywnych użytkowników miesięcznie

Snapchat ujawnia ilu ma aktywnych użytkowników miesięcznie

Wydawać by się mogło, iż największy boom na Snapchata już dawno minął i patrząc na popularność TikToka pewnie tak jest, ale z drugiej strony ten pierwszy nadal nie nie może narzekać na brak zainteresowania. Z danych wynika, że platforma posiada przeszło 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, natomiast po ogłoszeniu tej informacji akcje spółki na giełdzie wzrosły o 5%. Dla Snapchata to niewątpliwie spore osiągnięcie i przy okazji przypomnijmy, że w kwietniu bieżącego roku serwis osiągnął 280 mln aktywnych dziennie osób, co oznacza wzrost o 22% względem analogicznego miesiąca 2020 roku. Zebrane dane pochodzą bezpośrednio od Snapa, który wreszcie udostępnił statystyki odnośnie aktywnych użytkowników miesięcznie. Mimo że osiągnięcie może budzić podziw, to jednak platforma odstaje od np. Instagrama posiadającego bazę 1 miliarda użytkowników miesięcznie.

Ze Snapchata korzysta aktywnie 500 milionów użytkowników.

Snapchat ujawnia ilu ma aktywnych użytkowników miesięcznie

Snapchat swoje pięć minut miał już jakiś czas temu i z pewnością popularyzacja TikToka nie pomogła mu w dalszym powiększaniu grupy odbiorców. Portal nadal się rozwija i zamierza wprowadzić narzędzia oparte na rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy będą mogli przeglądać katalog ubrań różnych firm, by następnie przeprowadzić wirtualne przymierzanie z wykorzystaniem aparatu fonograficznego dostępnego w urządzeniu mobilnym. To jednak nie wszystko, ponieważ na tej liście znajdują się jeszcze zegarki czy biżuteria. Programiści zapowiedzieli też szereg innych, mniejszych funkcji wdrażanych stopniowo. Co ciekawe Snap szuka sposobów obejścia nowej polityki prywatności Apple zabraniającej gromadzenia danych użytkowników bez ich zgody, co nie spodobało się gigantom technologicznym w tym Facebookowi.

Aplikacje twórców niewyrażających zgody na przeprowadzone zmiany w regulaminie są usuwane z App Store. Mówi się, że całość będzie miała niemały wpływ na rynek reklam cyfrowych opierających się w głównej mierze na śledzeniu aktywności użytkowników korzystających z programów czy stron internetowych. Z raportu wynika, iż Snapchat analizuje metody śledzenia zachowań społeczności za pomocą informacji, które dostaje od stron trzecich, czyli firm zewnętrznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapchat ujawnia ilu ma aktywnych użytkowników miesięcznie

 0