Snapdragon 1000 będzie najwydajniejszym procesorem Qualcomma?

Snapdragon 1000 będzie najwydajniejszym procesorem Qualcomma?

O kolejnym procesorze autorstwa Qualcomma napisano już wiele. Natomiast jak wynika z najnowszych doniesień pierwsze platformy testowe wyposażone we wspomniane rozwiązanie zostały już rozesłane do wyselekcjonowanych producentów. 

Nad nowym układem Qualcomm ściśle współpracuje z Microsoftem. Powód jest banalnie prosty, ponieważ całość jest tworzona z myślą o komputerach wyposażonych w Windowsa 10. Ostatnie dane dobitnie sugerują, iż procesor będzie rywalizował z najwydajniejszymi jednostkami klasy premium, a nie tymi opartymi na np. Atomach. Warto wspomnieć, że pierwsze testowe modele rozesłano już do wybranych deweloperów, którzy mają okazję zapoznać się z propozycjami popularnego producenta. Pomimo iż są to przeróżne zestawy, to najmocniejszym z nich wydaje się ten wyposażony w 16 GB pamięci LPDDR4X RAM, dwa moduły flash typu UFS 2.1 po 128 GB każdy, Gigabit WLAN i kompletnie nowy energooszczędny chip.

Najnowsze źródła podają, że Snapdragon 1000 będzie mógł konkurować z mocniejszymi jednostkami Intela oraz AMD

Snapdragon 1000 będzie najwydajniejszym procesorem Qualcomma?

Co ciekawe według źródeł portalu WinFuture Snapdragon 1000 nie zostanie na stałe zamontowany do płyty głównej, tylko będzie możliwa jego instalacja bezpośrednio w socket, czyli dokładnie tak jak w przypadku procesorów desktopowych. Oczywiście nie należy traktować tej rewelacji jako pewnik, gdyż rozesłano wyłącznie jeden taki sprzęt. Jeśli chodzi o wymiary CPU tu przytacza się 20×15 mm, co oznacza, że dzięki sporym rozmiarom ma szansę stać się niezwykle wydajną jednostką (Snapdragon 855 ma tylko 12,4×12,4 mm). Niestety to i tak nieco mniejsze wymiary niż procesory Intela posiadające TDP na poziomie 15W. O tym, jak dalej rozwinie się sytuacja zapewne dowiemy się za jakiś czas. Jeżeli okaże się ona prawdziwa, nowy gracz na rynku stacjonarnych CPU z pewnością nie zaszkodzi branży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 1000 będzie najwydajniejszym procesorem Qualcomma?

 0