Snapdragon 632, 439 i 429 - wsparcie dla podwójnych aparatów w średniakach

Snapdragon 632, 439 i 429 - wsparcie dla podwójnych aparatów w średniakach

Choć przeważnie smartfony z budżetowej półki wyraźnie odstają od flagowych modeli, nie tylko w zakresie wydajności, ale również w innych aspektach, jak możliwości fotograficzne, to Qualcomm stara się zachować regularny progres także w układach mobilnych skierowanych do tańszych telefonów.

Dowodem na to są trzy nowe procesory, czyli Snapdragon 632, 439 i 429, które dostarczają wyższą wydajność względem poprzedników i bardziej zaawansowane funkcje fotograficzne. I tak, 8-rdzeniowy Snapdragon 632 może obsłużyć podwójne aparaty składające się z dwóch 13 MP jednostek potrafiących zapewnić tryb portretowy czy optyczny zoom. Poza tym jest o 40% wydajniejszy od Snapdragona 626, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z nagrywaniem wideo 4K czy wyświetlaniem obrazu na ekranach Full HD+. Jeśli chodzi o łączność komórkową, obsługuje LTE Advanced. Różnicę powinniśmy dostrzec także w grach i aplikacjach graficznych, ponieważ GPU Adreno 506 jest o 10% wydajniejsze od poprzednio stosowanego GPU. Qualcomm chwali się także wykorzystaniem AI (sztuczna inteligencja), które wspierać ma zadania wykorzystujące sieci neuronowe, takie jak rozpoznawanie twarzy czy detekcję obiektów.  

Snapdragon 632, 439 i 429 dostarczają nie tylko wyższą wydajność względem poprzedników, ale przede wszystkim bardziej zaawansowane funkcje fotograficzne

8-rdzeniowy Snapdragon 439 i 4-rdzeniowy Snapdragon 429 to układy, które powinny trafić do typowych budżetowych modeli. Te zapewniają obsługę podwójnych aparatów składających się z dwóch 8 MP sensorów i w tym przypadku nie możemy liczyć na nagrywanie filmów 4K. Wciąż jednak otrzymujemy o 25% wyższą wydajność względem poprzedników (odpowiednio Snapdragon 430 i Snapdragon 425) oraz funkcje wykorzystujące AI. Wyraźną poprawę odnotować trzeba także w zakresie GPU, gdzie Adreno 505 w Snapdragonie 439 jest o 20% wydajniejsze od poprzednika, a Adreno 504 ze Snadpragona 429 jest aż o 50% szybsze od Adreno 308. Co prawda nie są to grafiki, które pozwolą wycisnąć ostatnie soki z najbardziej zaawansowanych mobilnych gier, ale powinny umożliwić przyzwoity poziom grania. Warto także wspomnieć, że Snapdragon 429 wspiera wyświetlacze HD+ i w tym przypadku musimy zadowolić się bazowym LTE. Pierwsze smartfony z nowymi SoC Qualcomm powinny zadebiutować w drugiej połowie roku. Spodziewać możemy się więc wysypu budżetowych modeli z podwójnymi aparatami, które w odróżnieniu od wielu „chińczyków” dostępnych już na rynku zapewniać będą wymierne efekty.    

Snapdragon 632, 439 i 429 - wsparcie dla podwójnych aparatów w średniakach

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 632, 439 i 429 - wsparcie dla podwójnych aparatów w średniakach

 0