Snapdragon 710 zapewni możliwości flagowców w średniej półce

Snapdragon 710 zapewni możliwości flagowców w średniej półce

Procesory we flagowych smartfonach oferują nie tylko wyższą wydajność, ale również wiele funkcji i wsparcie dla technologii, które do tej pory były niedostępne dla układów mobilnych z niższych półek. Qualcomm zamierza to jednak zmienić za sprawą nowej serii SoC Snapdragon 700 i właśnie zapowiedział jej pierwszego przedstawiciela.

Snapdragon 710 to 10 nm SoC z 8 rdzeniowym CPU składającym się z 4 rdzeni Kryo 360 o taktowaniu do 2,2 GHz oraz 4 Kryo 360 o taktowaniu do 1,7 GHz. Prtoceosr oferuje wielordzeniowy system sztucznej inteligencji AI Engine, jak również wsparcie dla przetwarzania danych z wykorzystaniem sieci neuronowych. Znajdziemy tu również procesor przetwarzania obrazu Spectra 250, który pozwala na wieloklatkową redukcję szumów czy wsparcie ze strony sztucznej inteligencji (np. dla uzyskania efektu bokeh), a poza tym przyspiesza pracę aparatu. Nowy chipset otrzymał również wydajną jednostkę graficzną, Adreno 616, zapewniającą obsługę odtwarzania wideo 4K z techniką HDR. Ta pochwalić może się 40% redukcją poboru energii w trakcie grania lub oglądania wideo w 4K z HDR w porównaniu do układu Snapdragon 660. Jeśli zaś wyzerujemy baterię, to 15 minut ładowania wypełni 50% akumulatora, a to za sprawą technologii Quick Charge 4+.

Qualcomm zamierza zapewnić możliwości flagowców w średniej półce, a to za sprawą nowej serii SoC Snapdragon 700 i właśnie zapowiedział jej pierwszego przedstawiciela

Nie powinniśmy także narzekać na łączność bezprzewodową, ponieważ na pokładzie Snapdragona 710 znajduje się model LTE X15, który obsługuje prędkości pobierania do 800 Mb/s. Nie jest to może poziom oferowany przez Snapdragona 835 i 845, ale 710 korzysta z podobnych rozwiązań, takich jak 4X4 MIMO czy LAA (License-Assisted Access), co powinno przełożyć się na dużo lepsze transfery niż te uzyskiwane dotychczas w procesorach ze średniej półki. Nowy układ mobilny Qualcomm jest już dostępny dla partnerów producenta, a pierwszych urządzeń, które zrobią z niego użytek, oczekiwać mamy jeszcze w drugim kwartale tego roku (spodziewać można się zapowiedzi konkretnych produktów w czasie targów Computex).

Komentarze do: Snapdragon 710 zapewni możliwości flagowców w średniej półce