Snapdragon 750G - Qualcomm zapowiada nowy SoC

Snapdragon 750G - Qualcomm zapowiada nowy SoC

Qualcomm zaprezentowało właśnie najnowszego członka rodziny Snapdragon 700, czyli układ mobilny Snapdragon 750G, który pochwalić może się globalnym wsparciem dla sieci 5G, technologią tłumienia hałasu wykorzystującą sztuczną inteligencję oraz obsługą 120 kl./s w grach. Jest to tak naprawdę następca Snapdragona 730G, ale z modemem 5G i szybsza alternatywa dla Snapdragona 690. Do tego nowość Qualcomm jest przeznaczona do znacznie tańszych smartfonów niż Snapdragon 765, choć SoC korzysta z tego samego modemu X52, który stosowany jest w wyższym modelu. W porównaniu do X52, który znajdziemy w S690, X52 pochwalić może się wsparciem dla fal milimetrowych (mmWave) w ramach 5G, co pozwala na uzyskanie prędkości pobierania nawet na poziomie 3,7 Gb/s (skok z 2,5 Gb/s). Oczywiście nie brakuje też obsługi Sub-6, dzięki czemu S750G jest w stanie obsłużyć 5G globalnie i to ze wsparciem dla multi-SIM.

Snapdragon 750G pochwalić może się globalnym wsparciem dla sieci 5G, technologią tłumienia hałasu wykorzystującą sztuczną inteligencję oraz obsługą 120 kl./s w grach.

Hardware AI w tym przypadku ma dostarczyć nawet do 4.0 TOPS, czyli o 20% więcej niż w S730G. Wykorzystywany jest to m.in. do technologii Qualcomm Aqstic Echo Cancellation i Noise Suppression (ECNS) - nawet z pojedynczym mikrofonem w smartfonie pozwala to na usuwanie z tła takich dźwięków jak płaczące dziecko, szczekanie psa, syreny czy nawet praca młota pneumatycznego, a tak przynajmniej chwali się producent. W tym roku, kiedy wielu z nas pracuje z domu, gdzie warunki nie zawsze są sprzyjające, może okazać się to niezwykle pomocne. System przetwarzania audio w tym układzie umożliwiać ma także podbijanie dźwięków na poziomie szeptu do komfortowego poziomu. Poza tym, silnik AI wspomaga filtry Snapchata, dzięki specjalnych optymalizacjom.   

Snapdragon 750G to przede wszystkim jednak 8-rdzeniowy (Kryo 570) procesor pracujący z prędkością 2,2 GHz, który dostarczyć ma o 20% wyższą wydajność niż Snapdragon 730G. Umożliwia on obsługę nagrywania wideo 4K HDR10 (z HLG) i 4K HDR z efektem bokeh. Wykorzystane tu GPU Adreno 619 jest o 10% wydajniejsze od grafiki w Snapdragonie 730G i wspiera ekrany o odświeżaniu 120 Hz (w rozdzielczości 1080p+). Game Color Plus i Adreno HDR Fast Blend to zaś technologie, które umożliwić mają efektywne renderowanie grafiki HDR10. Całości dopełnia wsparcie dla Wi-Fi6, Elite Gaming, Quick Charge 4+ i dwuzakresowego GNSS. Smartfony napędzane przez Snapdragona 750G trafić mają na rynek jeszcze w tym roku i Xiaomi wykorzysta je jako pierwsze. Nowy chip jest pinowo kompatybilny ze Snapdragonem 690, więc umożliwia szybką ścieżkę upgrade’u.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 750G - Qualcomm zapowiada nowy SoC

 0