Snapdragon 865 Plus 5G - bariera 3 Ghz w SoC od Qualcomm przekroczona

Snapdragon 865 Plus 5G - bariera 3 Ghz w SoC od Qualcomm przekroczona

Snapdragon 865 Plus 5G to przez wielu wyczekiwana aktualizacja standardowej wersji chipsetu. Niestety pomimo obecności 5G w nazwie, chip ten nie ma na pokładzie modemu,  ale nadal musi być sparowany z oddzielnym układem do łączności 5G. Qualcomm twierdzi, że nowy SoC powinien zapewnić o około 10 procent wyższą wydajność w porównaniu do zwykłej wersji. Qualcomm powraca do zwyczaju wydawania odświeżonych wersji układów w połowie cyklu życia swoich high-endowych układów. Jest to zasadniczo wyselekcjonowany wariant chipsetu, który jest w stanie osiągnąć wyższe stabilne zegary dla dodatkowej wydajności, która jest potrzebna w smartfonach dedykowanych grom i aplikacjom rozszerzonej rzeczywistości. Snapdragon 865 Plus 5G nie ma zintegrowanego modemu 5G, co oznacza, że firmy takie jak ​​Nokia, Google i LG nie będą chciały z niego korzystać, podobnie jak w przypadku standardowego Snapdragona 865. który został pominięty ze względu na zbyt wysokie koszty.

Qualcomm oficjalnie przedstawia Snapdragon 865 Plus 5G. Jest to o 10% podkręcona wersja zwykłego Snapdragona 865, która pomimo nazwy, wciąż wymaga osobnego modemu 5G. Jest to pierwszy SoC od Qualcomm, który przekracza barierę 3 GHz.

Qualcomm twierdzi, że nowy Snapdragon 865 Plus 5G powinien zapewnić około 10 procent wyższą wydajność w porównaniu do zwykłej wersji. Nowy SoC umożliwia lepsze osiągi przez zwiększenie zegarów procesora Kryo 585 do 3,1 GHz, czyli w zasadzie mówimy tu o 10-procentowym podkręceniu. Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat maksymalnej częstotliwości taktowania GPU Adreno 650, spodziewać się jednak można, że zegar układu graficznego również jest o 10 procent wyższy.

Jednym z najważniejszych usprawnień jest jednak dodanie wcześniej zapowiadanego układu FastConnect 6900, który obsługuje Wi-Fi 6E. Po raz pierwszy w smartfonach będzie możliwe  połączenie w paśmie 6 GHz oprócz 2,4 GHz i 5 GHz, co zasadniczo zwiększy liczbę dostępnych kanałów i poprawi niezawodność Wi-Fi w zatłoczonych obszarach. Podobnie jak w Snapdragon 855 Plus, nowy Snapdragon 865 Plus jest częścią portfolio Qualcomm Elite Gaming, co oznacza, że ​​firma będzie stale optymalizować sterowniki graficzne do popularnych gier mobilnych i będzie oferować te aktualizacje za pośrednictwem Play Store. Asus twierdzi, że wykorzysta nowy układ w ROG Phone III, a Lenovo w kolejnym Legionie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 865 Plus 5G - bariera 3 Ghz w SoC od Qualcomm przekroczona

 0